Yggdrasil.

Povinná demise v případě, že se sejde nově zvolená Poslanecká sněmovna?

Četla jsem něco v tom smyslu jak v ústavě, tak na Wikipedii.
Povinnou demisi vláda podá, když jim PS nevysloví důvěru, to chápu. Ale proč by ji měla podávat, když je nová Sněmovna? Pravděpodobně jsem úplně blbá, nebo jsem to nepochopila, těžko říct. Umíte mi to někdo vysvětlit?

Odpovědi
anonym

„Nově zvolená“ PS si vytvoří (resp. měla by) i novou vládu – podle nového ´rozložení sil´ ve sněmovně.
😉