sesednizkola

Povedlo se vam nekdy nekoho zmenit?

K lepsimu ci horsimu. Furt clovek nekomu rika neco at tohle nedela, at nechlasta, at nezataci manzelce, stara se o deti, nekrade v praci.. Stalo se vam neco podobneho, rict nekomu nekur! Neslusi ti to. A on rekne tyjo diky, tak ja uz si nezapalim :) samozrejme, otazka je jinak myslena vazne. Me se jeste nikoho zmenit nepodarilo a tak uz se aleapon snazim o to nesnazit. Je to tezke, kdyz spousta chytrych lidi si dokaze doslova devastovat zivot uplnyma malichernostna a vypadaji jako kdyby to snad mel nekdo rict. Samozrejme myslim dospele lidi. Prinutit 15 leteho rozmazlence psat ukoly neni zmena, i kdyz to ocenuji :D

Nejlepší odpověď
gecco

Jednou se mi jednu povedlo změnit ze svobodné ve vdanou…
O nějaký ten rok později z vdané na rozvedenou…
___
Netuším, zda (některá) změna byla k lepšímu (a která)…
😉

Další odpovědi
da ny

Nikdy jsem o to neusilovala.
Každý, kdo se změní musí zapracovat na své změně sám, protože on sám změnu chce (kvůli něčemu/někomu, pro zdraví atp.)

Kepler

Ale ano, dospěl jsem k ideálu a jsem teď ten nejspokojenější v okruhu mnoha kilometrů. Jsem singl, deset let jsem si na to zvykal, ale už to mám tady. Své blízké lidi si vybírám sám a nikým se nenechám omezovat. Nikdo mi nic nekecá do způsobu života a jsem sám sobě KING.

zjentek

Mně nikdy. Ale mé fence se to povedlo.
Já jenom doufám, že pro ni znamenám tolik, co ona pro mne.

rouzi

Někoho změnit, jsem se nepokoušela. To prostě nejde.
Ale vlastně ano, manžela, dávat prkýnko dolů. I když to šlo ztuha, trvalo to 42 roků.
Ale kýžený efekt se nedostavl 😁

Danina65

Stejně jako rouzi, mnohaletý výcvik, výsledky v podstatě žádné.A jestli jsem manžela změnila? Myslím, že při soužití dvou lidí je to přirozený vývoj.

schisandra

Nikoho změnit nejde, to jen zamilovaný Zjentek zjihle hodnotí vztah se svou fenkou. Nikoho nezměníme, a kdo se o to pokouší je blázen. Buď jsme tolerantní a ten druhý nám za to stojí, nebo ne. Třeba i ta druhá strana musí něco na vás překousnout, co říkáte?Jsme všichni spravedliví, když hodnotíme jen druhé?