Chapadláček

Považujete se za kvalifikovaného odborníka v odvětví ve kterém odpovídáte?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ne. Někdy stačí na odpověď učivo základní školy, někdy zdravý rozum a zkušenosti, jindy všeobecný přehled.
Jinak kvalifikovaných odborníků je třeba si vážit, protože se tak často ke slovu nedostávají.

Další odpovědi
elkon

Podepisuji, co říká Ametyst. Lépe bych to nepopsal.

Pepa25

Nepovažuji, ale prostě jsem (vyplývá to z mé práce, kterou OPRAVDU nemůže dělat každý, bez odpovídajícího vzdělání a znalostí). Bohužel dnes je úroveň znalostí, tedy i specializace taková, že jsem odborník jen v úzkém oboru – už ve vedlejším (pro laika stejném) jsem řekněme mírně poučený, ale neodvažoval bych se považovat za kvalifikovaného odborníka.

A ještě větší bohužel: dnes velká část lidí odborníky vůbec nebere, protože mají pocit, že jim stačí „zdravý selský rozum“ nebo „vysoká škola života“ a to v čím dál víc oborech – možná ještě do řízení jaderných elektráren mluvit nechtějí, ale obávám se, že i k tomu dojde …

Dochy

Kdo je podle Tebe kvalifikovaný odborník?
Domnívám se, že v někerých technických oblastech jsem poměrně zdatný, nicméně na odpovědích je mou jedinou veřejně dostupnu kvalifikací medaile, což podle mně správnost odpovědi nezaručí 😉

Ale můžeme klidně převzít argumentaci osobnost z (tuším) „Šest ran do klobouku“: „Tak to vím naprosto přesně!“ 😉

WalterBishop

Ano, vždy a beze výjimek.

Filip84

Nepovažuju se nikdy za nic. Neposuzuju se. 🙄

Zdravý organismus žije a koná, nemocný se zamýšlí nad sebou! 🙄