anon-2

Považuje se to za zanedbávání dětí, nebo je kluk níže popsaný pouze „špindíra“ ?

Znám jednoho kluka (asi 15 let), který nosí stále stejné oblečení- ven, do školy, na tělocvik… Ponožky nosí často naopak, nečeše se, často si sám oholí vlasy „před ušima“ a pak chodí do školy s krvavými lícemi, prý se sprchuje třikrát týdně a má na pohled odpudivé, žluo-černé zuby, sám říkal, že si je nečisí. Nemá otce a jeho matka pracuje na poště a živí i tři psy, takže pravděpodobně mají i finanční problémy. Ve škole propadl a má stále špatný prospěch, pravděpodobně má i nějaké psychické/mentální poruchy, ale nemá to nijak potvrzené.

Odpovědi
zzzzz

Zanedbaní musí posoudit OSPOD – odbor sociálně právní ochrany dětí. Spousta dětí je zanedbávaných a sociálka s tím nic nedělá, mají hodně práce a starají se spíš jen o vážné případy týraných dětí.

klob1

Takových asi přibude brzy.
Tak tu v městě žil jeden pán,tomu říkali špína.Byl to čistotný člověk,jenže jednou spadl na zem do bláta a byl špinavý.Od té doby mu jinak nikdo neřekl nežli špína.nebo prodejna u špíny,kterou i měli.

K otázce.
Myslím,že je to zanedbávání,ale také záleží,proč a co k tomu je vede?Může to být sociální situace.nebo už jen pouhý životní návyk.třeba ztratili už víru v žiovt,něco mohli ztratit cenného,jako někoho,co jim dávalo sílu žít.Takový lidé pak kašlou na sebe a na vše..

zistan

Podle všeho je to spolužák tak zkus upozornit tř.učitele nebo škol. terapeuta nebo jak se ten poradce nazývá.

Lamalam

Může se jednat i o projev určitého životního názoru. Měla jsem na VŠ učitele, IQ určitě nad 150, uznávaná vědecká kapacita a ten vypadal podobně. Zkouška u něj byla utrpením pro oči i nos.

Strange

Dejte mu internet. Bude z něho dobrý přispěvovatel těchto stránek.

Zdroj: http://kverulan­t.blgz.cz/Upo­zorneni-prispevovatelum-techto-Kverulantovych-stranek-188.html