Savier

Používáte zdrobněliny?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
elkon

Jiná odpověď

Podle situace. Někdy je to vhodnější.

Další odpovědi
cappuccino

Ano

Ano, nase kvetnata rec nam to umoznuje. To v jinych jazycich takovehle moznosit nemaji!
Vetsinou pouzivam zdrobneliny jmen.

GM

Ano

Zejména v komunikaci s mými kocourky.

Rokio

Ano

Například jednu členku rodiny oslovuji a mluvím o ní zdrobnělinou jejího křestního jména.

Filip84

Ne

Ne, a ani na malý děti, kde to většinu lidí svádí. A, vlastně, ani tomu „žvatlání“ moc nerozumím, nemám tu potřebu! 😅

K dětem se hodím, ale musím držet hubu a nesmím jim vařit, nebo dávat najíst, protože to by dopadlo stylem „co měl na oběd?“ – „gulášovku a pívo!“ – „a proč měl gulášovku a pívo?“ – „nechtěl dršťky, tak jsem mu ji navařil, z mletýho masa, rychlou.“ – „a proč měl pívo?“ – „nechtěl víno.“ 😜😂

Hodím se k hlídání fakanů, tak řekněme 12–13+, oni jsou dneska oráchlí docela brzy, akorát musí mít vlastní nápoj. 😜😂 Z „pohádky“ typu „jak fakani kušnili, až přišel OSPOD, fakani jeli v fakanský Lager a rodiče neměli život krásný“ uchcávají ještě tejden.

A ani v jednom případě nebude žádná zdrobnělina! 😎😈

Drap

Ne

..

da ny

Ano

Někdy až moc 😛

Syd

Ano

EKSOT123

„Manželka mě zásadně oslovuje zdrobnělinami.”
„To ti asi říká ‚pejsánku’, ‚broučínku’,..?”
„Ne, ‚blbečku’.”