honza001

Potřebuji potvrzení od majitele při cestě půjčeným vozidlem do ciziny?

Konkrétně jde o cestu po Německu a vozidlo, které je psané na mého otce – v malém technickém průkazu a v mém řidičském průkazu je shodné naše příjmení i stejné bydliště.. Myslíte, že je nutné mít s sebou potvrzení o půjčení vozidla od otce i přes výše uvedené skutečnosti? :)

Nejlepší odpověď
cukrar

Právně to nepotřebujete.

Další odpovědi
Arne1

Je to lepší mít. Znáš to – náhoda je blbec… U firemních nebo jinak zapůjčených vozidel je to naprostý standard, ve tvém případě by to dost mohlo záležet na posouzení kontrolujícího. A s německým policistou bych se dohadovat nechtěl i když německy umím.

Citace z webu MZVČR:
K řízení motorového vozidla v zahraničí je obecně třeba český, případně mezinárodní řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu vozidla, zelená karta a u zapůjčeného vozidla notářsky ověřený dopis o zapůjčení vozidla opatřený překladem.

Zdroj: http://www.mzv­.cz/jnp/cz/ces­tujeme/uzitec­ne_informace_pri_ces­tach_do/desate­ro_na_cesty.html

JájsemRaibek

Nejenže je dobré jej mít, ale ještě lepší je jej mít přeložené do jazyka kam cestuješ.
V tvém případě německy.

Arne1

cukrar: A to máš odkud ?

cukrar

Samozřejmě nevím o celém světě, ale po Evropě nemusí mít doklad od otce, když řídí jeho vozidlo.
Mám to ze školení.

Arne1

https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/jedete-do-zahranici-s-cizim-autem-vezmete-i-potvrzeni/r~i:ar­ticle:642779/?­redirected=15000143­05