endystyles

Potřebuji poradit s rýsováním trojuhelníku pomocí thalétovy věty…

ABC;c=8 cm,Va=7,4 cm;­Vc=4,8 cm

Odpovědi
Pepa88

Pomocí thaletovy kružnice sestrojíš pomocný trojúhelník ABPa, kde Pa je pata výšky a…
Úsečku BPa protáhneš na polopřímku.
Vytvoříš rovnoběžku r k BC ve vzdálenosti Vc.
Tam, kde se rovnoběžka r protne s úsečkou BPa máš třetí hledaný bod.

Propojením všech stran trojúhelníku by jsi měl získat řešení v jedné polorovině… Ale je to fakt dávno, co jsem chodil do školy, takže nevím – ale podle náčrtku na papír by to mělo vyjít 😁