ozzius

Potřebuji nějaké povolení létat s křídly?

Hypotetická otázka
Za předpokladu, že bych sestrojil nějaká křídla z nějakých lehkých slitin kovů a nějaké plachty, měl bych na zádech nějaký zdroj trysek apod., vztahuje se na mě nějaký letecký předpis, zákon či povolení?

Nejlepší odpověď
autacek

Jistě, zákon o leteckém provozu platí pro každého.

Další odpovědi
Emefej

To by se dalo považovat za sportovní létající zařízení a k jeho provozu pochopitelně potřebuješ patřičná povolení.

JežíšKristus

Určitě se vztahuje – minimálně pokud byste letěl nad 120m. Zda byste potřeboval povolení, by záleželo na specifikacích vašeho vybavení. Záleželo by také, zda na sobě máte kameru či nikoliv, a zda létáte v obydlené oblasti. Případně se můžete informovat u Úřadu civilního letectví.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.