Avatar uživatele
INRI

Potřebujeme skutečně drahé stíhačky F-35 nebo stačí levné stíhačky Gripen-E

Je to podobné jako by si ekonomický chudák, chtěl koupit nový sportovní vůz Ferrari. Na jedné straně stát nemá peníze na; školy, zdravotnictví, důchody atd. a na druhé straně bude investovat do zbytečných drahých stíhaček F-35 to mi rozum nebere.

Správná cesta je v modernizaci na Gripen – E, komu není rady tomu není pomoci, připomíná mi to výběr počítače, kdy si můžeme koupit levný nebo drahý počítač, k čemu je mi drahý počítač, když jeho veliký výkon nepotřebuji a na to co dělám mi stačí levný počítač kde je nainstalovaná Linuxová distribuce.

Proč jsou naše vlády 105 let ekonomicky negramotné? Problémem je zde dogmatická totalita spojená s policejním režimem, demokracie nemůže být tam kde není mezi lidmi ekonomická a mocenská rovnost, pořád platí, co je dovoleno těm, co jsou nahoře to je zakázáno těm, co jsou dole. 
F-35
https://www.loc­kheedmartin.com/en-us/products/f-35.html
Gripen-E
https://www.sa­ab.com/produc­ts/gripen-e-series
Srovnání nabídky všech stíhaček
https://www.par­lamentnilisty­.cz/zpravy/ar­mada-policie/Milion-za-hodinu-F-35-letat-nebude-nebudeme-na-to-mit-Vyplouva-na-povrch-742452

Upravil/a: INRI

Zajímavá 0 před 237 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Paní Černochová říkala že potřebujeme, tak potřebujeme! A ještě vylepšíme ekonomiku USA

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Otázkou je, zda potřebujeme nejmodernější vojenskou technologii jako je F-35, což jsou stíhačky páté generace s nesrovnatelně většími bojovými schopnostmi než Gripeny.

F-35 disponuje technologiemi jako je stealth (neviditelnost pro radar) a také může nést pokročilé zbraně jako jsou řízené bomby nebo řízené střely vzduch-vzduch či vzduch-země.

Na druhé straně, Gripen-E je stíhačka čtvrté generace, která disponuje vyspělým avionickým systémem, schopností nést pokročilé zbraně a také může být vybavena zařízením pro elektronický boj.

Celkově lze říci, že pokud je hlavním kritériem cena, pak je Gripen-E lepším řešením. Ale pokud je hlavním kritériem bojové schopnosti a technologická vyspělost, pak je lepší volbou F-35.

Co se týče preferencí našich vlád, je třeba brát v úvahu, že tyto volby jsou často ovlivňovány politickými a strategickými hledisky, a ne pouze ekonomickými.

Současně je třeba uvědomit si, že ani zákup stíhaček Gripen-E není levnou záležitostí a také by si vyžádal nemalé náklady na provoz a udržování.

Pokud jde o ekonomickou gramotnost, je důležité si uvědomit, že hospodaření veřejných financí je složité a je třeba brát v úvahu mnoho různých aspektů, včetně potřeb národní bezpečnosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Mně tohle rozum bere a to docela jednoduše. Jde o sprostou zlodějinu, další v řadě (ovšem rozbor nemá smysl). A žiji ve společnosti, kde skutečnost nelze prokázat, naopak za teze skutečnosti zde mohu být docela snadno trestně stíhán. V takové společnosti já běžně žiji. Do takové společnosti jsem se já narodil (byl jsem porozen). A tento úděl musím nést, jako nějaké břímě, až do smrti. Bez možnosti opravy/nápravy, případné omluvy, zpytování, BEZ MOŽNOSTI UČINIT ZADOST POTŘENÍ DUŠI ZNIČUJÍCÍCH KŘIVD. Je mně ze společnosti na zvracení.

(Pokud bych já měl ten dar přesně vědět, co a jak v danou chvíli napsat, jako někteří uživatelé zde, dávno bych s tou zlodějinou, nepokorou, s tou sprostou chátrou bojoval, až do morku kostí, do poslední buňky v těle a nedloubal bych se doma v nose nad zbytečností života, když jeho podstata a náš význam v něm je
přirozeně jasný!)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Co nemohu ovlivnit, „neřeším“. Je to marné, zbytečná ztráta času, který mohu věnovat příjemnějším a užitečnějším věcem.
Co si myslím o podobných „potřebách“, co potřebuji, ty nahoře nezajímá. Rozhodují oni. Jejich „omyly“ a prohřešky, bývají zameteny pod koberec nebo „dobře obhájeny“ sympatizanty.
Jak jsem již uvedla, zbytečná námaha, marná snaha i z Vaší strany 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Inri jsme ve válce jak hlásají někteří papaláši rovněž jsme druhý na světě nejvíce nepřátelský stát RF, tudíž v případě že zaútočí RF na ČR po UA jak pravil president UA tak vzlétnou stíhačky F35 nastartují se Leopardy a RF bude zastrašen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

V odkazu odpovědi 7 vojenských expertů:

(odkaz na Parlamentní listy byl myšlen jako vtip, že?)

Zdroj: https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/gripeny-f-35-cv-90-letouny-armada_220722182­5_elev

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Z laického hlediska je považuji za zbytečné, protože jsem přesvědčený o tom, že se bojům dokážeme vyhnout diplomaticky. Jiné hledisko je členství v NATO. To by měli rozhodnout politici a ti jsou takoví, jaké jsme si zvolili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Dôležitejšie, ako super moderná (v skutočnosti niekoľko desiatok rokov stará) predražená technika je otázka: kto a z akých dôvodov sedí za kniplom…

PS.
Neverte filmovým scénam o nepremožiteľných mladých hrdinoch na supermoderných lietadlách. Realita je iná.
Možno sa vám nasledujúca otázka bude zdať scestná, ale platí aj v letectve:
Prečo najviac havárií majú práve tie najmodernejšie a najvýkonnejšie stroje, napríklad autá?

Pre malé štáty je nákup F-35 „danajský dar“ ich hodinová prevádzka vo vzduchu je príliš drahá, niekoľkonásobne drahšia než švédske Gripeny. Behom jedného dňa sa minie viac peňazí než postavenie niekoľkých škôl.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava