veve-1998

Potřebovala bych vědět pár otázek..........

Dobrý den,
Potřebovala bych vědět pár otázek.
Kdo a kdy vynalezl rádio,televizi,te­legraf???
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Snad několik odpovědí na otázky.

Telegraf – optický, elektrický, bezdrátový -
na http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­legrafie.

Rádio – Radio vynalezl italský fyzik Augusto Righi. To bylo v roce 1897.
http://compar­tirarticulos.com/cs/qu­ien-en-ao-se-invento-la-radio/comment-page-1/

Televize trochu složitější historie.
Přestože se televize pokládá za vynález dvacátého století, její počátky sahají do osmdesátých let devatenáctého století. Nápady vysílat obrazy
na značnou vzdálenost se poprvé objevili v letech těsně po vynálezu telefonu. Lze-li na velkou vzdálenost vysílat hlas, proč ne obraz?
Od začátku bylo zřejmé, že obraz není možné poslat jako celek, a způsob, jak ho rozdělit a pak opět složit dohromady, navrhl v roce 1884 německý vynálezce Paul Nipkow. Použil točící se kotouče s dírami k rozdělení a následnému složení černobílého obrázku.
V roce 1906 ruský vědec Boris Rosing zkombinoval princip Nipkowova kotouče s katodovou trubicí, kterou v roce 1897 vynalezl Němec Ferdinand Braun, a vytvořil první velice primitivní televizní systém. Katodová trubice je dodnes základní součástí moderních televizorů.
Experimentální vysílání začala
v Americe v roce 1928, ale první použitelný televizní systém vytvořil výstřední skotský vynálezce John Logie Baird v Londýně
. V roce 1929 otevřel první televizní studio a použil Nipkowovy kotouče ve vysílači i v přijímači. Ale během několika málo let Bairdův kotoučový systém nahradila první fungující elektronická kamera, kterou v roce 1931 sestavil americký fyzik ruského původu Vladimir Zworykin.
První televizní vysílání tři dny v týdnu začalo v Berlíně v roce 1935. Německo se zpočátku rozhodlo pro systém s nízkým rozlišením 180 řádků. Německá televize používala mechanické kamery
, a tak bylo nutno většinu programů
nafilmovat. Vysílalo se až do roku 1943, kdy bylo studio zničeno spojeneckým náletem. Britská BBC zahájila první veřejné vysílání v roce 1936 a americká televize zahájila vysílání roku 1939 při otevření Světové výstavy v New Yorku. Barevné vysílání bylo experimentálně zahájeno ve Spojených státech v roce 1951 a o něco později zde začala poprvé vysílat i kabelová televize.
http://referaty-seminarky.cz/rozvoj-televize/

Další odpovědi
panenka

Televizi vynalezl JÁRA CIMRMAN
Radio vynalezl NICOLA TESLA
TELEGRAF malíř MORSE.

kokoťenko

Já jen taková malá technická,ten Jára Cimrman,byl u toho vynálezu televize ležící a nebo spící, nebo prostě ležící,spící. Jsem rád,že televize narozdíl od Járy byla skutečná.

ten který je

Jestli nechceš dostat ve škole 5 tak se řid tím co ti napsala Annas.

kropitko

Pro panenku,možná by bylo dobré uvést zdroj,ze kterého čerpáte??