Mara96

Potřeboval bych vědět co je to předstih.

Co je to předstih u simsona.

Nejlepší odpověď
lemra@lina

Předstih zážehu slouží k dřívějšímu zapálení směsi než je píst v horní uvrati. Zjednodušeně jde o to, že zápal musí být dříve, aby všechno palivo shořelo tak, aby tlak na píst byl právě po horní úvrati.
Takže jiskra hodí svíčku dříve než je píst zcela „nahoře“ a benzín se spaluje a spaluje a právě nejlepší tlak pak tlačí píst zpátky. Pokud bys měl špatný předstih, tak by ti to nejelo, přehřívalo se a žralo. Nastavení předstihu (o kolik stupňů) najdeš na internetu nebo v příručce.

Další odpovědi
mojitek

Na nastaveni predstihu se pouziva meridlo,ktere se nasroubuje misto svicky,kolik ma byt na simsonu presne nevim,ale najed si na www.cezetmania.info a tam ti to nastopro reknou.Pred predstihem je ale potreba seridit odtrh kladivek(jestli tam nemas elektr.magn.za­palko)