Pokročilý

Postup při koupi ojetého auta

Pokud si koupím ojeté auto (tedy podepíši kupní smlouvu a zaplatím smluvenou částku) mohu hned s autem odjet?
Nebo musí nejprve majitel auto odhlásit? A mohu já jezdit s autem když ještě nebudu mít zřízené pojištění?
Doplňuji:
Tak pojištění mít logicky v den nákupu nemohu kdybych si ho ten den koupil.
A jak je to s malým techničákem? To přece musím mít také u sebe,ale to přece potřebuje majitel k odhlášení.

Btw: bavím se jenom o situaci když auto odhlašuje prodávající

Odpovědi:

Zlatý

Odjet můžeš. Tuším že je tam stanovena lhůta na odhlášení cca 3 dny. Pokud auto nemá pojištění, vyjet nemůžeš

Pokročilý

K tvému doplnění:
tak pojištění mít logicky v den nákupu můžeš. Každý pojišťovák to s tebou rád sepíše třeba týden dopředu i za cenu, že nebudou vyplněny všechny kolonky. Když jsem kupoval motku, vyplnil jen nejdůležitější, protože jsem měl vyhlídnuté tři kusy a nevěděl jsem, do kterého půjdu. Jen abych měl na cestu zelenou kartu. Po dojetí jsem k němu zašel a doplnili jsme vynechané údaje.
Jinak krom pojištění potřebuješ OTP, takže pokud ti ho nechá prodávající, můžeš odjet, pokud ti ho nenechá, dostaneš ho až při přihlašování auta na sebe.

Stříbrný

kemo,
ano s autem ihned po zaplacení můžete odjed, za podmínek, že máte platný řidičák, platnou zelenou kartu a malý techničák.
Původní majitel auto odhlasí klidně až pak. Bez pojištění nesmíte jezdit, on Vám dá na dojetí do druhého dne svoji kartu, nebo si musíte zařídit sám pojištění.

Logicky se mýlíte, pojištění můžete mít v den nákupu.
Osvědčení sice potřebuje majitel k odhlášení, ale vy bez něj nemůžete jezdit. Někdo musí ustoupit. On má možnost odhlásit vozidlo i bez malého techničáku
Stačí takto?
Přeji hezký víkend.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.