zimlet

Poruším autorská práva, když použiji motivy nějakého dětského filmu k vybavení lyžařské školky?

Je možné vybavit areál lyžařské školky (jedná se o výdělečnou činnost) motivy nějakého dětského filmu, např. doba ledová nebo madagaskar apod., aniž bychom porušili autorský zákon???

Nejlepší odpověď
mosoj

Já bych si tak jistý nebyl !! Zeptal bych se pro jistotu na OSE. Pokuty jsou vysoké.

Další odpovědi
tom004

Pokud je získáš koupí nebo jiným legálním způsobem, tak ne. Jinak ano, je to porušení autorských práv.

anonym

v tomto případě ne, na trhu jsou plakáty, hračky, potisky povlečení s pohádkovou postavou, stoly a židle, které se dá použít na vybavení.

anonym

mosoj, je to běžně na trhu, to by školky, školy, vybavení čekáren u dětských lékařů apod. měli problém. Tím koupením si kupuji určité právo použití, zaplatil jsem si určitý druh licence na užití ve svých prostorách. Nepoužívá ji v reklamě, ale k vybavení budovy.

tom004

T9m bych si tak jistý nebyl. Pokud si nějaký plakát koupíš pro svou potřebu, je to v pořádku. Problém by mohl nastat v okamžiku, kdy ho použiješ ve svém podnikání, a to i, jak píšeš, k vybavení budovy. To už je reklama. Co se týká těch školek, škol, čekáren, ap., tam si taky nevylepují co je napadne, ale dostávají takové materiály od zřizovatele, který už příslušné poplatky uhradil. Ve zdravotnických zařízeních se tím musí řídit i soukromí lékaři, kteří jsou tam v nájmu.

anonym

tady píšeš, že jsi nejistý a v odpovědi máš legálně nabytý, koupený, tak nic neplatí. To je to co jsem psal i já.

anonym

to by nesměl použít ani obraz na zeď v pracovně, což je blbost. Taky to není reklama. Pokud si zřídím podnik, výuka na sáňkování pro děti a vybavím to nábytkem s motivy pohádek, který zakoupím v obchodě, tak se nic neděje a neptřebuji někam hlásit.

Funna

česílko…ale v dotazu není napsané, že použije už hotové a koupené výrobky… nebo jestli si to např. sám natiskne, nebo sám nakreslí…

anonym

jistě koupené výrobky na trhu

tom004

Ale, i kdyby si to sám nakreslil, tak je to porušení aut. práv. Mimo spousty jiných, je chráněn i motiv.

mosoj

Souhlas, stačí vzpomenout na krtečka nebo Spejbla a Hurvínka.