Poradte prosím jak mám dále postupovat.

Včera jsem dostal výpověď v zaměstnání protože jsem rozkryl nekalé praktiky v podnikání mého šéfa. O to mi nejde již delší dobu jsem zvažoval odchod, jde mi však o to. Když se nahlásím na ÚP tak co mě pak čeká dále, včera totiž známý tvrdil že si musím nejprve odpracovat nějaký počet hodin na veřejně prospěšných pracích aby mi vznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti než si něco najdu.Nedostal jsem v zaměstníní odstupné, propuštění bylo formou tzv. dohody. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
beer

Ne, ve tvém případě to lze očekávat až později:
„Pokud budete v evidenci nepřetržitě déle než 2 měsíce, tak vám úřad práce může nabídnout vykonání veřejné služby v rozsahu až 20 hodin týdně.“ Více zde:
http://www.me­sec.cz/mzdy-a-duchod/mzda-a-plat/pruvodce/pod­pora-v-nezamestnanosti/
Jdi se ihned zaregistrovat.

Další odpovědi
Mapel

Dohoda bez odstupného je nejhorší případ. Od nového roku jsou změny a podrobnosti vám řeknou přímo na UP. Znají místní podmínky a nejlépe poradí. Oni vám přidělí veřejné práce, to je jejich povinnost. Nemějte strach, že bude muset veřejně prospěšné práce schánět. Pokud je odmítnete, nebo se nadostavíte na pracoviště, pak je problém s podporou.