Poradte mně prosím.

Jsem v registrovaném partnerství A Dluhy sem mněl ještě před uzavřením.Má otázka je pokud umřu Bude muset partner zamně ty dluhy slácet.

Odpovědi
anonym

V případě registrovaného partnerství nevzniká majetkové společenství obdobného typu jako je společné jmění manželů. Vzniká standardní spoluvlastnictví – práva, povinnost, vznik, zrušení a rozdělení vč. způsobů rozdělení se řídí občanským zákoníkem, konkr. § 136 a násl., nadále hospodaří každý sám se svým majetkem.