lusy116

Poradíte mi se situací v popisku?

Dobrý den.. objednávala jsem vánoční dárky po internetu za 1700(na dobírku)…objednala jsem je zhruba 25.12. a došli až teprve včera.Ale tak to jsem pochopila.Pošta byla a je zatížená.Ovšem doma mě nezastihli,tak mě to nechali na poště a papír ve schránce.Na papíru bylo napsáno balík poškozen.Myslela jsem že je tam něco rozbitého protože jsem tam měla mezitím hrnek,ovšem když jsem dnes přišla na poštu a dozvěděla se to co jsem se dozvěděla tak jsem zůstala stát jak opeřená..na poště mi řekla že balík nebyl poškozenej ale vykraden. Byli to dva balíky přilepené na sobě..a v jednom byla díra přesně na ruku..a balík měl mít 7,5 kg a chybělo tam 1,5 kg.. na poště mi řekla že to vůbec nemám přebírat…taky bych to ani nepřevzala..a že to nechá..jako nepřevezmuto a že se to jim odešle potom nazpátky..hned co sem přišla domů.. jsem jim napsala..vím že oni za českou poštou nemužou ale měli by o tom vědět…a oni mi řekli že je to mrzí a blabla…že se to pokusí vyřešit atd…a asi mají v plánu mě to posílat znova…ale já už o balík nemám zájem z důvodu…že jsem ho potřebovala do vánoc…ale hlavně měla jsem tam tři dárky k narozeninám pro mamku…a do datumu narozek už balík fakt s jejím tempem nedojde…protože 7 dní…se čeká než balík odejde teprve nazpátek atd..a zase než příjde…mám teda právo jim ted napsat..že od nich už balík nechci ani žádnou nádhradu že si chci objednat jinde ? děkuju :)

Hlasujte v anketě

Odpovědi
ivzez

ANO

V anketě chybí „jiná možnost“ → odpověď totiž nemusí být jednoznačná.

Podle mne záleží na kupní smlouvě a všeobecných obchodních podmínkách prodejce. Doporučila bych mu napsat a dohodnout se s ním na dalším postupu.
(Kdyby nečekal na vrácení balíku a zboží zaslal obratem, přišlo by do Vánoc.)

iceT

ANO

poradím, zkusit příště jinou zásilkovou službu než českou poštu. Třeba se optat, jak dlouho trvá doručení, snad by se to do vánoc stihlo.

Mc Merkurion

česká pošta >>> dnes podáte, do tejdne se možná dočkáte …

ivzez

Moje odpověď „Ano“ se vztahuje
k otázce »Poradíte mi se situací v popisku?«,
nikoliv k nároku na odstoupení od smlouvy.