Poradíte mi prosím, jakej referát si mám vybrat?

Do Občanské výchovy si máme vybrat téma na referát, muže mi prosím nekdo poradit jaké si mám vybrat? Je to uplně jedno co, o nějaké osobnosti, děcka si dělají o Masarykovi, o Palackém a tak, může mi nekdo poradit téma na které by se dobře psalo a vyprávělo na 4–5 minut a zaplnili 4 stránky čistopisu na pc? Nějaké zajímavé prosím?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Třeba Baťa, on byl velice zajímavá osobnost.

Další odpovědi
anonym

Zkus někoho ´mimo´ politiku…
😉
Co třeba Ferdinand Piëch?
___
Jen – čtyři A4 vměstnat do 4–5 minut hovoru?
To se ´nadřeš´.
😉

da ny

Politiky nevybírej
Můžeš vybrat nějakého známého skladatele (B. Smetana, L. Janáček)
Prof. MUDr. Jan Janský – objevitel 4 základních krevních skupin
Františka Křižíka
Prokop Diviš stojí za zmínku…
Libovolného spisovatele, malíře (J. Čapek, M. Aleš)

Doplňuji:
K. Čapek, Josef Lada…
Na netu je mnoho materiálu :)