abcd_abcd

Poradíte, jak s úpravou výživného na nezletilou dceru? Zrušení výživného otci a stanovení výživného matce.

Poradite? Pred dvema lety byla dcera pridelena do pece matky a me bylo vymereno vyzivne, ktere dva roky poctive platim. Ovsem po chvilce dcera u matky prestala pobyvat a stale bydli jen u me (u otce). Prestoze vyzivne matce stale posilam, tak matka tyto penize jednak nevyuziva pro potreby dcery a navic ani neplni svoji vyzivovaci povinnost. Veskere vydaje za dceru platim ja a to i vydaje spojene s bydlenim, stravovanim, atp. Toto jsem se jiz rozhodnul resit soudni cestou, tak verim, ze vse bude vyreseno.
Moje otazka je ale ohledne vyzivneho, ktere budou vymerovat matce. V pripade, ze je velky nepomer v prijmech matky a otce (napr. matka 25tis a otec 60tis), muzou matce stanovit nulove vyzivne, nebo ji nejake vyzivne stanovit musi i za techto podminek?

Odpovědi
Drap

O tom musí rozhodnout soud. Při 25 tisících nebude nikdy výživné nulové. To by musel být na nulu hodně nízký plat..

ahold

Matka by měla poukázané výživné vrátit otci. To je pro zajištění potřeb dítěte. Nicméně pokud soud určil svěření dcery do péče matky, měl by ses obrátit na soc. odbor. Tam vše oznámit a s jejich pomocí požádat soud o svěření dcery do tvojí péče.
A co se týká výše výživného, to určí soud po prošetření všech okolností. Rozhodně to ale nebude nulová částka.