daran

Musím se přizpůsobit doporučení ortodonta při používání rovnátek?

Poprvé k ortodontovi kvůli rovnátkům

Dobrý den,

po dlouhé době jsem se dokopal k tomu, abych si nechal udělat rovnátka a proto mě zajímá jedna věc. Pokud budu chtít rovnátka pouze na jedné vybrané čelisti, bude s tím souhlasit ortodont nebo má po konzultaci konečné slovo on a budu se muset přispůsobit jeho řešení?

Odpovědi
Edison

Přizpůsobit se nemusí on Tobě, ale ani Ty jemu. On Tě jasně upozorní, že pokud udělá co chceš ty, že výsledek by mohl mít neblahé účinky a nebude odpovědný za výsledek. Zrovna tak může odmítnout zákrok, který by Ti evidentně uškodil.

ivzez

Proč na ortodoncii vůbec chodíte, když nemáte zájem problém vyřešit?
Podle mne není rozumné se doporučeními lékařů neřídit.

nyjono

Píšeš, že jde o doporučení. takže to není povinnost, ovšem výsledky a následky tomu poté budou odpovídat.

da ny

Představujete si to, jako Hurvínek vílku..... 🙂
Nemáte tušení, co vše je někdy třeba podstoupit (na obou čelistních obloucích), pro „srovnání 1 zubu“…
Pokud se nechcete řídit navrženou léčbou/řešením/pos­tupem ortodonta, vůbec k němu nechoďte a přenechte místo jiným klientům/pacientům.