Fůfan

Pomůžete vyřešit problém se spuštěním OS Windows?

Původní neotázka

poprosil bych o vyřešení problému se spuštěním OS windows.

nepomáhá ani restart počítače, ani oprava windows přes CD (při opravě mi bylo psáno že je problém s bootovacím systémem Win, a při opravě se nic nevyřešilo, když jsem to dělal podruhé tak mi bylo psáno že verze sys. Windows na počítači nesouhlasí s verzí na CD i když jak na počítači tak na CD je Win7.)
Obnovu počítače bych nechtěl z důvodu ztráty dat.

pomohlo by mi i vysvětlení co je za problém, jestli to nějakým způsobem souvisí s problémem zabezpečení CPU.
nejlepší by bylo řešení toho celého problému.
Předem děkuji za odpovědí (jestli budou), a přeji hezký den.

Bohužel ani nouzový režim nepomohl, před spuštěním windows mám stále to samé :-/

Nejlepší odpověď
Roman71

Pomohlo by dostat se alespoň do nouzového režimu pomocí stisknutí klávesy F5 (nebo F8) těsně po startu BIOSu. Příčina by se dala zjistit opsáním prvního kódu do vyhledávače Google: 0×000000C4. Obávám se, že se to možná bez čisté instalace neobejde.. :(

Zkuste odkaz ve zdroji, možná to půjde opravit :)

Zdroj: https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/2816159/-0x000000c4-stop-error-after-you-restart-a-windows-7-based--windows-8

Další odpovědi
Hlada

Fundovaně neporadím. Praxe mne naučila tyto problémy neřešit.
Otestovat disk v něčem jiném a zkopírovat obsah ze zálohy. Za půl hodiny hotovo.

MichaelOffic

1. Buď ta záloha na jiném pc s připojeným HDD z pc a nebo přehrát systém přes BIOS bootovani CD.

Roman71

Je možné se dostat do nouzového režimu? Z doplnění dotazu to nevyplynulo. Ono se to totiž vstupem do nouzového režimu samo nevyřeší. Je potřeba provést diagnostiku disku a zjistit, co brání regulérnímu startu.
Pokud se ani do nouzového režimu dostat nelze, pak už zbývá jediné – přeinstalovat operační systém.

Fůfan

do nouzového režimu jsem se taky nemohl dostat, bohužel.

díky za pomoc, nakonec jsem to vyřešil reinstalací OS, přesněji řečeno hardisk jsem připojil do jiného PC kde jsem si zkopíroval „důležitá data“, pak jsem ho vrátil na dřívější pc, a provedl formát, a znovu nainstaloval OS. nejspíš byl problém s OS, protože hardisk fungoval. přesnou příčinu problému už nezjistím, ale teď už funguje jak má, to je důležité.

Roman71

Tak to opravdu už nemělo smysl se pokoušet o „vzkříšení“ systému. V tomhle případě je ideální přesně to, co jste udělal. Za pokus to stálo :)