tomas1541

V případě, že si nehet sloupnu, začne růst nový a je nutné jít k doktoroj?

Mam strach že když nehet slopnu tak že už mi nenaroste.A po případě je nutné navštívit doktora.Myslite že sem něco zameškal když du po 1–2 měsících ? Dekuji za odpověďi

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud si nehet sloupneš, popř. ti sám odpadne, překryj to sterilním obvazem, pokud máš např. višňák, klidně to napatlej a zafačuj.
Na noze se ti asi dobře chodit nebude, ale co se dá dělat.
Následně se ti začne tvořit taková blána, furt citlivá na dotek. Ta po několika týdnech začne tvrdnout a z toho vznikne nehet.
Samozřejmě, že ten višnák tam dej jen na nějakou dobu a pokud by to hnisalo, jinak ne.
Doplňuji:
Jen doplním, že pokud ti nezačne lůžko nehtu hnisat, pokud není nadmíru bolestivé-ale jinak počítej, že to bude bolet, pokud nemáš jiné problémy, není nutné navštívit doktora.
Rovněž tak pokud nepotřebuješ pro výkon práce nějakou výjimku-obuv apod. nebo neschopenku.