Bronzový

Popraskaná vajíčka při vaření

Ahoj, prosím vás, taky vám praskají vajíčka při vaření? Normálně by mi to ani nevadilo, ale když je chceme na Velikonoce obarvit, tak to nevypadá hezky. Moje maminka je vždycky propichovala, ale stejně to nepomohlo. Teď jsem uvařila 20 vajec a minimálně 10 jich je prasklých. Máte nějaký fígl, aby se to nestávalo? Díky moc :)
Doplňuji:
Ahááá, tak to jsem nevěděla. Já je vždycky dám rozvnou z lednice. Tak díky :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

nevím jestli je to tím,ale já je položím na polévkovou lžíci a pomalu je vkládám do vařící osolené vody,no a taky nepraskají.

Další odpovědi:

Bronzový

Neměla být ledová z lednice. Doporčučuji na hodinku vyndat z lednice, pak propíchnout... mně nepopraskají skoro nikdy.

Zlatý

..a taky by mělo pomoci přidání octa do vody, ve které budeme vajíčka vařit.

Pokročilý

ahojky, já pridávám do vody sůl. A nepraskají:o)

Zlatý

Aby mi vajíčka během vaření nepopraskali tak vždy dávám do vody trochu soli.

Bronzový

Vajíčka můžou být z lednice ale musí se dát do stejně ledové vody (stačí jí nechat pořádně odpustit),a nechat pomalu ohřívat k varu,a k tomu dávám také 1 vrchovatou lžičku soli.Od té doby co to takto dělám,tak mi zatím neprasklo žádné.Ocet jsem nezkoušela.A když jsem je dala do vařící vody,i když jsem je měla z lednice,tak mi praskly vždycky,asi záleží na zkušenosti a opatrnosti.

Zlatý

DÁVÁM JE DO STUDENÉ VODY A POMALU! ZAHŘÍVÁM-NEVAŘIT PRUDKÝM VAREM-V TOM PŘÍPADĚ NEZÁLEŽÍ,JESTLI JSOU PRÁVĚ VYTAŽENÁ Z LEDNICE

Zlatý

Já souhlasím s Lucimiou.

Diskuze k otázce

Bronzový

anetadela1

Téda, fakt moc díky. Musím si to někam všechno napsat, jinak bych sem za rok psala znova :D

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.