vitekjanos

Objednal jsem si zboží z USA. Budu platit nějaké poplatky? Pokud ano, komu?

Dobrý den, objednal jsem si zboží z USA za 118 $, chtěl bych se zeptat, jestli budu platit nějaké poplatky. Pokud ano, zaplatím je dopravci, nebo komu? Díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud bude na zboží uvedeno, že se jedná o vzorek nebo dárek, tak ne. Pokud to tam nebude, zaplatíš to poště, která vystupuje nejen jako dopravce, ale i výběr cla a DPH.
Může se stát, že celnice ti pošle vyměření daně a cla samostaně.

vitekjanos

Prodejce jsem požádal, aby balík označil jako dárek a nemá problém, tak snad to bude bez problému