Avatar uživatele
Registrovaný

Poplatek za dešťovou vodu?

Před 3 roky jsem kolaudoval a mám tedy nový tříkomorový septik,který mi pravidelně vyváží oprávněná firma.Vodu ze střechy mám svedenu do podzemního potrubního svodu,který je vyveden do přilehlého potoka.Nyní obec staví čističku a po mne chce,abych se připojil a navíc platil i za dešť.vodu ze střechy,že prý jsem ze zákona toho povinen.Je tedy pravda,že jsem zbytečně vyhodil 80 000 Kč za septik a odvod dešťové vody?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Zákon č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích, v tomto směru hovoří jasně. V ustanovení § 3 odst. 8. je stanoveno, že „obecní úřad může rozhodnutím uložit vlastníkům stavebního pozemku nebo staveb, na kterých vznikají nebo mohou vznikat odpadní vody, povinnost připojit se na kanalizaci v případech, kdy je to technicky možné“. To znamená, že máte povinnost se ke kanalizaci připojit, pokud o tom obecní úřad na základě řádného řízení rozhodl. Nezáleží při tom, jakým způsobem nyní odpadní vody čistíte. Tato povinnost by Vám mohla být stanovena i v případě, že byste už vlastní čističku postavenou měla.

Zdroj: http://www.eps.cz/poradna/kate gorie/ostatni/dotaz/povinnost- pripojit-se-na-kanalizaci-popl atek

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Děšťovou vodu jen v případě, že je objekt pro podnikání.
Jinak se bude účtovat to samé co na vstupu-tedy vodoměru.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.