Poplatek u lekare

Chtela bych se zeptat,zda si muze lekar zvysit regulacni poplatek z 30kc,– na 60,–kc s oduvodnenim,ze ma vyssi najemne za ordinaci?jestli ano podle jakeho § a pokud ne,jak priste postupovat a zareagovat?jedna se o navstevu po urazu u orthopeda,sa­mozrejme ,ze je pacient u nej leta registrovan.Dekuji vsem za brzkou odpoved

Nejlepší odpověď
tom004

Poplatek,je stanoven zákonem,a žádný lékař,nemá právo,ji jakkoliv porušovat,ani mě­nit.

Další odpovědi
arygnoc

ne, nemůže.
nahlásit na lékařskou komoru a finanční úřad.
a chtít potvrzení.

Berušinka

Co je to za blbost – lékař si to nemůže zvýšit jak se mu zachce … a co s tím souvisí nájemné?! To je nějaký „soukromník“? =D Tohle kdyby mi moje doktorka řekla, tak jí tak sjedu, že by se z toho asi nevzpamatovala.
Doplňuji:
Přesně, jak říká Tom. Je to stanovené.

P.S. Raději bych šla k jinému ortopedovi – i kdybych ho seřvala a on raději těch 60,– nevyžadoval.
Může se mstít – co já vím, co je to za člověka – všude bývají černé ovce.
Jo a taky bych to někde ohlásila – je to pro lidi informace – nebude přece z nikoho dělat vola, když lidi potřebují pomoc!

nelka1995

60kc poplatek se plati teba za pobyt v nemocnici. prehled poplatku:blog­.halada.info/635330-poplatky-u-lekare-od-1–1–2008.php