Bronzový

Pomůže čistička vzduchu reálně snížit prašnost v místnosti?

Pro moje podnikání je třeba co možná nejčistších prostor, především nízké množství polétavého prachu. Poohlížím se proto po nějaké čističce vzduchu, ale mnohé oplývají spíše zdravotními funkcemi, jako jsou rozklad škodlivých plynů nebo různé ionizátory atd. atd.

Zajímalo by mě ale, zda po používání je skutečně třeba méně často utírat prach? Funguje to takhle, a pokud ano, jaký je rozdíl?

Odpovědi:

Čističek vzduchu je spousta a i spousta ´kategorií´...
Pokud chceš něco, co tě zbaví prachu, hledej čističku s několikastupňovou filtrací (každý filtr by měl obsahovat info o velikosti zachycovaných částic) a o výkonu aspoň 4x objem místnosti /hod .
Rozdíl mít ji či nemít je pak značný (samozřejmě - nesmíš neustálým větráním prach pořád přivádět).
;-)

Zlatý

Jde o to, jak dalece je prach nežádoucí, do jakých stavebních úprav se chcete pustit a kolik do toho chcete investovat. Bezprašné prostory se řeší jako přetlakové. Nechte se inspirovat filtry a ventilátory, které se používají v lakovnách pro stříkací boxy. Čističky vzduchu, jak už víte, nejsou prioritně stavěné na odstranění prachu.

Akorát moc neupřesňujete obor podnikání. Jestli vám budou stačit čističky vzduchu tohoto ražení http://www.gavri.cz/… a nebo budete potřebovat nějaké profesionální čističky vzduchu s extra nároky na provoz.

Čističky lapají prach, ale nefunguje to tak, že si zapnete čističku vzduchu a máte "uklizeno". Tak to fakt není.

Mě čističky vzduchu pomohly hodně, dokáží snížit nejen prašnost, ale také čistit vzduch od smogu a dalších věcí. Já mám doma čističky vzduchu od http://www.vzdusin.cz/… a fungují skvěle.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.