Pokročilý

Pomoc při natáčení? :( :)

Ahoj! :)
Mám problém..chci natáčet videa v lepší kvalitě zvuku... neboť tato už je hrozná. Ale problém je v tom, že mám foťák (obyčejný), ale točí nádherně - tím je zajištěno video, ale zvuk je naprosto příšerný. A já se vás ptám: Máte nějaký nápad jak to zlepšit? Háček je v tom, že točím venku a v pohybu, takže nemůžu mít mikrofon do jedné ruky, či na stojanu (kvůli přenášení). A když už jsem si chtěla kupovat na kameru/foťák mikrofon, tak můj foťák nemá ten držák, na který bych to mohla připevnit.. Nějaký nápady? :O Na zrcadlovku za 10 000 Kč opravdu nemám.. přece jenom peníze mi nerostou na zahradě.. :(

Odpovědi:

Stříbrný

Buď budeš mít peníze a koupíš si přenosnou verzi a nebo si izolepou přilepíš k foťáku nějaký diktafon a nebo něco podobného.
A nebo si doma sestrojíš kolejnici, vozíček a na toto si dáš počítač s mikrofonem.

Zlatý

Zjavne sa do zvuku dostáva "pieseň vetra", nechcený zvuk, pred ktorým sa zvukári pri nahrávaní v exterieri brania nasadením molitanového chránič na mikrofon.
Jednoduchý chránič, kúsok tenkého molitanu prichyteného na kostru fotoaparátu v mieste mikrofonu si môžte aj sama urobiť (molitan by mal od mikrofonu byť väčší minimálne o šírku lepiacej pásky, s ktoru ho prichytíte na kostru fotoaparátu). Vtedy sa vietor nebude odierať o mikrofonovú štrbinu a zvuk bude čistejší. Treba vyskúšať.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.