Avatar uživatele
Otankos

Pomoc, nevím jestli mohu řídit motorku jsem zmateny :(((

Ahojík, dnes jsem dodělal řidičák B a součástí je i B1 a AM. Mohu jezdit na pionýru Jawa 50/21 Sport (49.9ccm)? Našel jsem hodně odpovědí a jsem zmatený, protože je s manuálním převodem a max rychlostí 65km/h. Prý se to nějak měnilo podle EU a potom něco, že by mělo stačit Bčko a nevim čemu mám věřit. Děkuji za případné odpovědi :).

Zajímavá 0 před 227 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ahoj, na pionýra Jawa 50/21 Sport (49.9ccm) můžeš jezdit s řidičskou skupinou AM, kterou získáváš automaticky při získání licence skupiny B. Skupina AM dovoluje řízení mopedů a lehkých čtyřkolek s objemem motoru do 50ccm a maximálně do rychlosti 45 km/h.

Jen je potřeba si uvědomit, že tento typ vozidla může dosáhnout rychlosti 65 km/h, což je nad rychlostní limit pro kategorii AM. To znamená, že bys měl dodržovat maximální rychlost 45 km/h, která je povolena pro tuto kategorii, i když tvoje motorka může jet rychleji.

Takže ano, s řidičákem na B můžeš na pionýru jezdit, ale bude třeba dodržovat tento rychlostní limit. Pokud bys chtěl legálně jezdit rychleji, bude třeba získat řidičák na motorky. Doufám, že to pomáhá ať už se rozhodneš jakkoliv, jeď bezpečně!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

A proč se nezeptáš v autoškole???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Tentokrát vyjímečně souhlasím s elkonem. V autoškole by ti měli správně poradit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Skupina AM je do 45 km/h, jakou maximálku má v techničáku napsanou Jawa 21?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Otankos

Nenapadlo mě, že bude nějaký rozdíl mezi tím, jestli je motorka s manuálem anebo není…
Dneska se táta bavil se spolupracovníkem a ten mu řekl, že si není jistý, ale že se to prý měnilo podle EU. Hledal jsem to a všude říkali něco jiného. Autoškolu jsem dodělal a nemám důvod tam již chodit a chtěl jsem to vědět nejlépe dnes, abych věděl, zda do motorky vrazit peníze a pustit se o víkendu do oprav nebo to nechat tak. Kdybych se to tady ale nedozvěděl, zkusím se v autoškole ještě zastavit.

Avatar uživatele
Otankos

Ale i tak díky za odpovědi ;)

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava