zjentek

Pomáhá normální (tzn. tzv. černý) čaj na průjem?

BatolaGuj: a jak jsi na to přišela?
Jo a po průjmu byl všude cejtit antibakteriální obojek ..je to možný?
Je teda možný, když včera můj pes dostal zbrusu novej, že to má nějakej vliv na to diaré?
Přitom fenka žádnej průjem nemá (už podle kategorie je snad jasný, že nevařím čaj fanynce)

Nejlepší odpověď
annas

Lehké a střední průjmy pomáhá zvládnout silný černý čaj (= až z něho „trne jazyk“),

Ale záleží na tom, zda jde či nejde o infekční průjem.

Více se dovíte na stránce lékarníce – http://www.ele­karnice.cz/pro-dospele/prujem/

Další odpovědi
gecco

😉
Tak to byly ty včerejší zvuky???
😉
____
Ne – nepomáhá…
Ale ani průjem nevyvolává (nepodporuje – tedy, pokud je neslazený) a tím pádem je vhodný k zavodňování organismu průjmem stiženého…
😉
________________
Zjentku – obojky nejsou k jídlu..!!! – ani ty antibakteriální…
;-DDD

pepe88

Zakoupit si v Lékarně endiaron,a drzet dietu jen suche věci.

ReHu

Záleží také na příčině.

Prý účinkuje černý čaj se solí.
Borůvky jsou stavícími účinky známé a nyní jsou k mání.

Babské rady
Pokud se jedná o průjem spíše akutního rázu, babské rady obvykla dokonale zabírají. Jsou totiž mnohokrát osvědčené. Každému z vás samozřejmě může vyhovovat jiná léčba.

1. Čaj se solí
Uvařte si černý čaj, zhruba 2–3 dl. Do něj pak přidejte malou lžičku soli a zamíchejte. Nečekejte žádný chuťový zázrak, ovšem tento postup je poměrně účinný.

2. Heřmánkový čaj
Udělejte si čaj z heřmánku. Heřmánek působí velmi pozitivně na zažívací systém a trávicí ústrojí, které dokáže zklidnit.

3. Sypký čaj
Do úst si dejte trochu sypaného černého čaje, spolkněte jej a po chvilce zapijte čistou vodou.

4. Borůvky
Velmi osvědčeným receptem na průjem je konzumace borůvek. Může jít o naše klasické lesní borůvky, ale i pěstované kanadské borůvky. Krátce po jejich konzumaci už určitě nebude vaše stolice tak řídká.

5. Jablečný mošt
Jablečný mošt zřeďte trochou vody a pijte jej průběžně každou půlhodinu.

6. Jablka
Jablka pomáhají nejen ve formě moštu, ale také samotná. Ideální je, pokud si je před konzumací nastrouháte, tělo je pak lépe a rychleji stráví.

7. Čaj z malinových listů
Na jeden šálek čaje použijte zhruba jednu polévkovou lžíci usušených malinových listů. Pijte minimálně třikrát denně.

8. Suchá rýže
Proti průjmu dobře působí i konzumace samotné vařené suché bílé rýže, tedy bez jakýchkoliv přísad. Ideálně ji jezte po menších dávkách, vždy zhruba po dvou hodinách.

9. Rýže s tymiánem
K odstranění průjmu můžete do rýže přidat také trochu tymiánu.

10. Banány
Banány obsahují draslík. Při průjmu tělo ztrácí vydatné množství draslíku během vylučování stolice, proto je jeho zvýšený přísun důležitý. Postačí, pokud si dáte dva až tři banány za den.

11. Jogurt
Během průjmu zkuste sníst také jogurt, musí ovšem obsahovat takzvané živé kultury. Stačí jedno až dvě balení denně.

12. Nejezte tučná jídla
Tučná jídla během průjmu rozhodně vynechejte. Stejně tak logicky jídla, která jsou smažená.

13. Vývar
Průjem zmírní i silný vývar z hovězího masa, případně i další druhy polévek. Ty ovšem musejí mít spíše řidší strukturu.

14. Sušené švestky
Účinkují podobně jako borůvky. Je možné je ale také nechat přes noc namočit, ráno pak ohřát a konzumovat za tepla.

15. Šťáva ze zelí
Syrovou šťávu ze zelí pijte s přestávkami po menších dávkách. Nic chutného, ale pomůže to.

16. Křen s cibulí
Smíchejte čerstvý křen s nakrájenou cibulí. Pomáhá také při léčbě chřipky a nachlazení.

anonym

Černý čaj od Ahmadu pomáhá způsobit rakovinu :)

ReHu

Pokud je průjem slabý. tak hodně silný černý neslazený čaj MŮŽE pomoci.
Sice průjem nezpůsobuje, ale je působí jako mírné diuretikum, takže k zavodňování se nehodí.
Ale není černý čaj jako černý čaj. V kvalitě a účincích jsou značné rozdíly.

cochee

zjentek: pes do lůžka nepatří, což poznáš, až se jednou během spánku mimoděk otočí a ráno zjistíš, že kdybys čichal k obojku, tak bys byl radši 😁 (sám jsem byl svědkem, naštěstí ne osobní zkušenost 😛 )

zjentek

a pokud jsem celou noc čichal ten obojek proti blechám(fanynka si dává tlamičku na mou „tvář“), jedná se o infekční průjem? ;qq

gecco

¨Jestli není Fanynka infekční, pak ne…
😉

cochee

Obávám se, že neinfekční pes neexistuje 😛