zjentek

Pokud vezu svou stoletou matku na nákup do Globusu, můžeme parkovat na značce pro rodinu s dětmi?

Odpovědi
Drap

Pokud ti je méně než 15, tak ano.

elkon

Ta značka hovoří jasně, co je na tom nejasného? Pokud je osoba invalidní, je potřeba mít patřičné označení v autě za oknem a parkovat na vyznačeném místě.

Rocker

Tak stoletá matka už je zase skoro jako dítě…
Ale bylo by lepší parkovat na mistě pro invalidy,bývá blíž ke vchodu.

cappuccino

Muzes. Staci dat za sklo fotku maminky s udajem data jejiho narozeni. Myslim, ze i kazdeho policistu tim odrovnas:)

Dochy

Drap: Jaks přišel na těch 15 let? Často jsem to viděl popsáno jako místo pro rodiny s kočárkem. Viz třeba: https://www.me­sec.cz/clanky/mu­zete-parkovat-na-miste-pro-rodiny-s-detmi-i-kdyz-jedete-sami/

Elkon: zjentek se ptá na parkovací místa pro „děti“ nikoli pro invalidy

Rocker: Na parkování na místě pro invalidy potřebuješ mít v autě někoho s průkazem. (Nestačí jen průkaz ZTP nebo ZTP/P ale k němu vydávaný parkovací průkaz, který se pak nechá za sklem)