zjentek

Pokud v auťáku přepnu z potkávacích na dálková, co se stane v žárovce?

Pokud v auťáku přepnu z potkávacích na dálková, tak se přepnou i vlákna v žárovce, anebo naopak v tu chvíli proud protéká/zůstávají pod napětím obě vlákna v jedné baňce?

Pětadváca, podotázka ujasnila, že se bavíme o H4, bo, cituji: „zůstávají pod napětím obě vlákna v jedné baňce“. Děkuju 🤦‍♂️

Nejlepší odpověď
Hlada

U dvouvláknových svítí jen jedno vlákno.

Další odpovědi
Arne1

Dvouvláknové žárovky H4 se už používají minimálně. Při regulerním zapojení v nich svítilo jen jedno vlákno, problém byl při větším blikání (světelná houkačka) kdy krátkodobě svítila obě vlákna.

nyt foodle

I want to convey to you a message: in your leisure time, have fun and engage in activities you enjoy. Foodle is one such activity.

Pepa25

Viz výše: je potřeba si ujasnit, jestli se bavíme o H4 neob H7:
https://www.hella-bulbs.com/cz/ar­ticle/v-cem-spociva-rozdil-mezi-zarovkami-h4-h7