Pokud tento není trestný čin

Pokud již není toto trestný čin tak to ztedy znamená že když byl odsouzenk prospěšným pracem a zákazu řízení tak mu je zruší?

Odpovědi
standa

Teoreticky ano, ale záleží o jaký bývalý trestný čin se jednalo, protože nově bude tento skutek překvalifikován na PŘESTUPEK a zde v rámci přstupkového (nikoli už ´trestního´) řízení bude udělena nejspíš pokuta a v některých případech i ´zákaz řízení´.

Takže tresty včetně zákazů řízení (dle trestního zákoníku) se ruší a budou nahrazeny ´tresty´ dle přestupkového zákona.