Rebeka S.

Pokud soud nařídí střídavou péči rodičům, kteří žijí každý na jiném kontinentu, má dítě nárok na slevu na cestu?

Odpovědi
kamil0950

Nevím, jak v ČR, ale dle italské právní praxe obecné soudy rozhodují v každém jednotlivém případě o způsobu rozdělení cestovních nákladů, které vynaloží jak dítě, tak rodič při realizaci styku. Jako základní faktor v této zemi jsou důvody, které vedly rodiče k přestěhování ze společné domácnosti. Dle italských obecných soudů se má praxe tak, že vynaložené náklady za účelem styku s dětmi, hradí ten rodič, jenž se přestěhoval, kdy o tyto náklady může být snížena povinnost hradit výživné.

Drap

U nás ne

da ny

Slevy na cestu poskytují jednotlivé přepravní společnosti, ty o tom také rozhodují.
Proč, z jakého důvodu dítě cestuje je určitě nezajímá.
Soud, který by o tom rozhodl, by se měl k finančním možnostem rodičů (na jejich žádost) vyjádřit. Rozhodnout o možném příspěvku jednomu z rodičů, tím druhým.