Beer4Real

Pokud si koupím tři stejné LED TV se třemi úhl. (80,100,120cm), bude nejlepší obrazová kvalita na té nejmenší?

pokud mají všechny Full HD tak na té největší musí být logicky nejmíň pixelů na palec tudíž ta nejmenší by měla poskytnout lepší obraz. Je to tak?
Zajímá mě jak velký je to v reálu rozdíl

Nejlepší odpověď
mosoj

Správně uvažuješ, pokud mají rozlušení Full Hd ( to dnes již téměř všechny) 1900× 1080 mají to všechny televize ať mají úhlopříčku jakoukoliv !!!!
Z toho zákonitě vyplývá že na menším displeji bude ostřejší obraz.

Stejně jako dříve se toto kompemzuje pozorovací vzdáleností. Velký panel je třeba pozorovat z větší vzdálenosti. Pozorovací vzdálenost je jediné kritérium pro volbu úhlopříčky. Ale to bylo vždy. Jenom to rozlišení se jaksi zvětšilo a tím umožnilo pozorovací vzdálenosti pro velké uhlopříčky zmenšit.
Doplňuji:
Pro porovnání : Dosud se největší část TV vysílání děje jako za krále klacka v SD rozlišení. Což přeloženo do digitální mluvy je rozlišení 768 × 576 !!! Takže ještě nastupuje softwarové přepočítávání (resampling). Kdy ve skutečnosti z jednoho pixelu se vytváří několik dalších. Tedy další zhoršování kvality vysílaného signálu.
S tím ale nic neuděláš pokud nebudeš mít příjem v nativním rozlišení Full HD MPEG 4 ! Když potom takto přepočítaný obraz hodíš na velikou obrazovku nemůže vzniknout nic kvalitního.

Další odpovědi
huxa

ano, je tomu tak, na TV to nepoznaš (120cm a fullHD je spolu ruku v ruce), jestli bys ale šáhnul po menším rozlišení či monitorech, poznal bys zde rozdíl

Conchus

Nejsem si jist. Opravdu se dělají všechny TV se stejnou hustotou? Co takhle pročíst katalogy?