dust8

Pokud se dává lino na zbroušené parkety, tak se to nějak lepí, nebo lino drží samo svou váhou či zatížením nábytkem?

Nejlepší odpověď
elkon

Záleží jaké lino to je, ale pokud se položí lino na parkety, může se stát, že za čas budou obrysy parket na linu vidět. Nehledě k tomu, že podle kvality, se také může lino zvlnit, jak se zatěžuje. Na trhu je mnoho lin nekvalitních. Pokud se lino jen pokládá, je nutné pod něj položit speciální papír, který se v prodejnách lina dostane koupit. Dnes se dost často používají lina lepená. Ale to se lepí na rovný betonový podklad.

Další odpovědi
Ametyst

Nelepí se. Jen se okolo stěn můžou dát lišty. Dobře to vypadá.

cappuccino

Pokud vim, tak parkety jsou jedna z nejlepsich podlahovych krytin. Pokud jsou navic stare a zbrousene, jsou skoro k nezaplaceni. Na takovou podlahu bych lino nikdy nepokladala!