Avatar uživatele
Rokio

Pokud mám sjednané pojištění odpovědnosti a někoho automobilem usmrtím z nedbalosti, budu trestně stíhaný?

V budoucnu bych si chtěl udělat řidičský průkaz. Bojím se ale, že kvůli mé roztržitosti a nepozornosti se dopustím neúmyslné dopravní nehody, tak bych si před tím chtěl sjednat pojištění odpovědnosti.

Myslíte si, že pojištění odpovědnosti mě zachrání před vězením, pokud neúmyslně se dopustím dopravní nehody?

poznámka: Můj psychiatr mi nezakazuje udělat si řidičský průkaz.

Zajímavá 0 před 2624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kodl67

Většina lidí způsobí dopravní nehodu neúmyslně.Pojištění odpovědnosti tě rozhodně nezachrání před případným trestním stíháním.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Vyšetří se co vedlo k nehodě. Pokud se zjistí Tvá chyba (jak úmyslné porušení zákona či jen neúmyslná nepozornost – což je nedbalostní porušení povinností) máš problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Pojištění odpovědnosti (povinné ručení) tě zachrání pouze před tím, aby ses v důsledku svého řidičského neumětelství nadosmrti zadlužil. A zároveň zajišťuje to, že poškozená strana dostane včas to, co jí náleží.

S trestním stíháním to nemá však nic společného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Záleží na okolnostech, stav vozidla, stav řidiče drogy,, šňupajdo a.p., porušení základní povinnosti, znalecký posudek, výše grošů v bance, VIP advokát a.p., viz mistr volantu Janoušek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek