Rokio

Pokud mám sjednané pojištění odpovědnosti a někoho automobilem usmrtím z nedbalosti, budu trestně stíhaný?

V budoucnu bych si chtěl udělat řidičský průkaz. Bojím se ale, že kvůli mé roztržitosti a nepozornosti se dopustím neúmyslné dopravní nehody, tak bych si před tím chtěl sjednat pojištění odpovědnosti.

Myslíte si, že pojištění odpovědnosti mě zachrání před vězením, pokud neúmyslně se dopustím dopravní nehody?

poznámka: Můj psychiatr mi nezakazuje udělat si řidičský průkaz.

Nejlepší odpověď
kodl67

Většina lidí způsobí dopravní nehodu neúmyslně.Pojištění odpovědnosti tě rozhodně nezachrání před případným trestním stíháním.

Další odpovědi
Dochy

Vyšetří se co vedlo k nehodě. Pokud se zjistí Tvá chyba (jak úmyslné porušení zákona či jen neúmyslná nepozornost – což je nedbalostní porušení povinností) máš problém.

klumprt

Pojištění odpovědnosti (povinné ručení) tě zachrání pouze před tím, aby ses v důsledku svého řidičského neumětelství nadosmrti zadlužil. A zároveň zajišťuje to, že poškozená strana dostane včas to, co jí náleží.

S trestním stíháním to nemá však nic společného.

Kryšpín

Záleží na okolnostech, stav vozidla, stav řidiče drogy,, šňupajdo a.p., porušení základní povinnosti, znalecký posudek, výše grošů v bance, VIP advokát a.p., viz mistr volantu Janoušek.