Petr Ďuriš

Pokud mám řidičák sk.B a chci si dělat A platí se plná sazba nebo je to rozšíření?

Nejlepší odpověď
Filip84

Pokud nemáš žádný „A“ něco, a pokud chceš plný „A“, tzn. i na ty nejtěžší a nejrychlejší mašiny, platíš to samé, jako bys neměl vůbec žádný řidičák.

Je to logické: pokud máš, třeba jako já, řidičák „D“, tak rozšíření na „C“ je, vlastně, stejný příběh, jako rozšíření z „C“ na „D“. Těch hodin je tam minimum (jiný příběh je profesní způsobilost, ale tu tady nemusíme řešit: na „A“ není), protože já s tím náklaďákem normálně ujedu, ten řidičák by byl, spíš, o zajišťování plachty, či nákladu, protože o tom já vím úplný hovno.

Když bys měl „A1“, nebo to „A“, ale s tím omezením, zaplatíš míň, protože je tam o cosi méně hodin, jedno s druhým. Z omezenýho „A“, na „A“ bez omezení, vlastně, děláš jenom rozdílovou zkoušku, proto ta cena je jinde.

Pokud ale nemáš žádný „A“ („AM“ „v ceně“ Béčka nepočítej, známý komisař si ze mne dělal prdel, že nemám nikde říkat, že neumím AM řídit, že by mi sebrali řidičák a profesák na Vrakosu! 😂), tak se musíš všecko naučit od začátku, odjezdit si plný počet hodin, jedno s druhým.

A jednoduché to není. Já jsem viděl zkoušku na „A“ (a jestli to bylo na „A1“, nebo na omezený, či plný „A“, to si fakt nepamatuju, ale ono je to stejné, i na samostatné „AM“), na tom cvičišti. A fakt jsem byl překvapen, kolik žadatelů o ŘO to nedalo! Já jsem si to zkusil, ne, na kole, protože já neumím řídit kolo s motorem, teda umí, ale musí mít sajdu a automat, nebo řazení na nádrži, já neumím řadit nohou. A jo, dal jsem to, až teda na ty reálie, že já se na 50 kmph po rovině, a na té vzdálenosti, nerozjedu. Ale jinak, třeba jet vedle komisaře, co jde, aniž bych dal nohu na zem, bez problému. A osobně bych řekl, že by taková zkouška na kole měla být povinná, tak jako víš co, zvládali by potom jet za chodcem, nebo by uměli brzdit, ne že zatáhne zadek a „děj se vůle páně!“.

Ve zdroji máš ceník z autoškoly a školícího střediska, co znám, tak jako jenom pro illustraci.

Zdroj: https://www.au­toskolakovaro­va.cz/cenik.as­px

Další odpovědi
Dochy

Zjisti si u konkrétní autoškoly. Ale obávám se, že to bude kurz za plnou cenu.