zjentek

Pokud Honsová tvrdí, že bouře na Šumavě bude stacionární, znamená to, že bouře na Šumavě už jaksi zakoření?

Nebo jen po určitou dobu a pak už stacionární zase nebude?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to celkem znám meteorogický jev. Stacionální bouře znamená, že opravdu bude bouřit delší čas na jednom místě. Třeba několik hodin, Většinou to netrvá déle než1 den a bouře se opět přesune jinam.

zjentek

Drape může se pak i roztrhat, rozplynout, přece.. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Drap

Může, ale nestává se že by mraky vypršely zcela na jednom místě.