Pokud čeká žena trojčata, tak musí více jíst, aby zajistila dostatek výživy, protože její pupeční sňůra má tři konce?

Zde předpokládám, že pupeční šňůra má tři zakončení a každý jde do jiného plodu. Je to tak?

Nemá tato žena větší potíže s těhotenskou cukrovkou právě díky větším nárokům na výživu?

https://pixaba­y.com/cs/sly%­C5%A1et-viz-hovo%C5%99%C3%AD-d%C3%ADt%C4%9B-d%C4%9Bti-71330/

Odpovědi
gecco

  1. pupeční šňůry jsou – v případě trojčat, tři (každý plod má ´svou´), nejde o jednu roztrojenou
  2. těhotenská cukrovka je determinována geneticky – nikoli počtem plodů
  3. mezi faktory, které případně zvyšují pravděpodobnost či průběh této poruchy také nepatří počet plodů, ale třeba obezita a nedostatek pohybu

Drap

Jí stejně, nebo téměř stejně jako když čeká jedno dítě. Nároky na výživu se u vícečetných těhotenství nijak výrazně neliší. Obdobné je to i s těhotenskou cukrovkou.Nelze říct, že by se u vícečetných těhotenství vyskytovala častěji.