Rokio

Pokud by žák na základce v hodině výtvarné výchovy vytvořil zadnici z modelíny, které by to pravděpodobně mělo důsledky?

A nebyl to můj nápad. Inspiroval mě k této otázce jeden zdejší uživatel.

Co kdyby učitel zadal za úkol znázornit, jak je na tom ekonomika (nebo třeba současné školství) naší země? Protože by se jednalo o výtvarku, tak by žáci, které učí, svoji myšlenku vyjádřili modelínou.

Předem vám děkuji za reakce a přeji vám moc hezký den a hodně parády!

Nejlepší odpověď
led

Nebol by prvý. Na výstavách to mnohí považovali za umenie.
Ak pozriete na staroveké umenie a nasledujúce historické a kultúrne obdobia nájdete tam veľa „anatomických prvkov“ človeka.
Treba si uvedomiť, že umenie nie je len „pastva pre oči, uši“, alebo provokácia pre učiteľov, kritikov a verejnosť, ale musí vyjadrovať aj myšlienku.
Aj v ekonomike, aj v súčasnom školstve, možno nájsť veľa námetov na (naozaj) umelecké diela.

Další odpovědi
zjentek

Tak pokud by učitel zadal úkol znázornit modelínou český stát a jeho ekonomiku a všichni žáci by svorně uplácali prdele, bylo by z jeho strany v důsledku vhodné jen rozpačitě rozhodit rukama, rezignovaně vzdychnout ACH a rozhodně tedy netrestat, děti jsou velmi přirozené a upřímné. Jinak „dělej si prdel z plastelíny“, tak takovou odpověď zde dokáže dát jediný uživatel a tím je Elkon, takže inspiraci máš od něj, že jo?! No jasně, jak jinak 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️