CTTON

Pokud by se všechny státy světa spojily proti nějaké supervelmoci, co by se stalo?

Třeba všechny (nebo skoro) státy by se spojily proti číně protože by se jim nelíbilo porušovaní lidských práv, Čína by mělo podle techto státu ukončit porušovani lidskych prav jinak budou zavedena brutální opatření a vojenský útok. Pokud by se čína nepodřidila těmto státům tak byla by vlastně furt suvereni, i pokud nemá nejmenši šanci tlaku.odolat?

Odpovědi
Mc Merkurion

… se podívej do historie, namátkou Kuvajt a jiné …

hapiky

Není to možné, protože se všechny státy světa nikdy nespojí a už vůbec ne proti velmoci.
Některé státy by se raději naopak spojily se silným nepřítelem, jak už to bývá zvykem.

Drap

Nestalo by se vůbec nic. Dal jsi velmi dobrý příklad. Čína by si toho zřejmě ani nevšimla. Spíše ses měl zeptat, co by dělal zbytek států, kdyby jim Čína přestala dodávat zboží.

Ametyst

Když je Čína dílnou světa, a každá země s ni chce obchodovat, o porušování lidských práv nikdo ani nehlesne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

CTTON

Ametyst – to byl prklad

CTTON

Hapiky – tady se píše co kdyby, zda by ta velmoc stále byla suvereni když by proti celemu světu nemělo šanci a nedokazala by tomu tlaku odolat.

annas

CTTON

Uvědomte si, že kdyby jsou chyby, … kdyby byl Bavorov … kdyby prase mělo křídla … atd,.

Jsou to zbytečné úvahy, které problém nevyřeší.

CTTON

Jaký problém?