BENYTA

Pojištění u ČP – Flexi.

Letos se to sype,mnoho let zpátky to nepamatuju.Naštěstí jsem se vloni nechala pojistit.
První úraz se mi stal 30.3.2010 – zlomenina klíční kosti,špatně se hojí,ukončení léčby…?Červenec další kontrola.K tomu jsem si 22.5.2010 zlomila žebro.Tak mě zajímá,jestli mi pojištovna zaplatí i to žebro,protože doba léčení klíční kosti ho určitě překryje,tedy bude to „úraz v úrazu“.Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
No právě,smlouvu jsem líná číst a poradkyni se nemůžu dovolat,proto se ptám tady.

Nejlepší odpověď
ReHu

Měla bys to mít napsané v podmínkách u smlouvy.
A nebo by ti to měl povědět ten, kdo s tebou smlouvu sepisoval.
Aspoň já mám s tím svým poradcem dobré vztahy a volám mu kdykoli něco nevím nebo potřebuji.

Další odpovědi
Miroslavst

Chtělo by to pořádně přečíst podmínky smlouvy, slovo po slovu a také výluky z pojištění. Teprve až toto důkladně bude přečteno, doporučuji kontaktovat některou jinou pojišťovnu (stačí telefonicky) a položit nezávazný dotaz ohledně úrazu a plnění. Rovněž bych vznesl dotaz na některá slova, kterým bych při čtení smlouvy neporozumněl.
Následně bych opět telefonicky kontaktoval svou pojišťovnu a zde si upřesnil veškeré údaje ze smlouvy. Zatím bych nesděloval číslo smlouvy, ale pouze druh pojištění.
Až bych nasbíral dostatek informací, dělal bych blbého a informoval bych se přímo u toho, kdo smlouvu sepisoval, popř. na pobočce pojišťovny. Přitom bych využil poznatků, které jsem získal. Ty bych však využil tak, že pokud by odpovědi byly jiné, řekl bych, ale ve smlouvě je to a to a já nevím (přestože bych už dávno věděl), jestli to je tak a tak.
Mě se tato strategie hodila, když nám doma shořela pračka. Přestože byla asi 10 let stará, dostal jsem plnění za novou. Nejprve chtěli použít amortizaci (opotřebení), ale já říkám, tady je ale něco napsáno a tak nevím jestli je to tak a tak. Jo, máte pravdu a najednou likvidátor začal počítat jinak než předtím.
Takže nejprve pořádně prostudovat, potom informovat a pak uhodit.

BENYTA

Lidi,došly mi „palce“,vyčerpala jsem dnes limit,zítra vám poděkuji za odpovědi.

Miroslavst

A nebu´d líná, určitě se ti to 100× vyplatí.

BENYTA

To je pravda,a oči mám zatím v přádku.Děkuju.