Pokročilý

PODVOD, jak postupovat?

Ahoj. Po dlouhé době jsem se bohužel pro mě rozhodl nakoupit na serveru bazos.cz a jelikož jsem tak zvyklý a je to pro mě rychlejší tak jsem souhlasil s platbou předem na účet, což jsem však dělat neměl. S pánem jsem před odesláním komunikoval a musím říct, že velmi pohodlně a vstřícně, domluvili jsme se, že mi dá vědět když peníze dorazí a bude odesílat balík, ale po odeslání peněz jsem už email nedostal ani po tom co jsem se tři dny po platbě ptal zda peníze dorazily. Abych se ujistil tak jsem zkusil napsat z jiného mailu na stejný inzerát, zda je zboží volné, odpověděl, že ano a už měl zájem o průběh platby.

Jak postupovat a jaké kroky podniknout? Máte nějaký nápad? Děkuji všem za rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Nejspis budete muset podat na PCR trestni oznameni na dotycneho prodejce...

Další odpovědi:

Kromě doporučení vše ohlásit PCR, okamžitě informuj bazos, protože oni obvykle takové nekalé praktiky podvodných prodejců rychle znemožní.
Tomu prodejci bych navíc poslala zprávu, že budu o jeho jednání veřejně informovat. Mnohdy pomůže obava z pořádné ostudy víc než hrozba udáním a soudy.

Zlatý

PČR a co nejrychleji...

Stříbrný

Podat na PČR trestní oznámení na bezdůvodné obohacení a pro podvod.

Pokročilý

Okamžitě to řekni policajtům! Tohle si nenech líbit! Naletěl jsi podvodníkovi a máš právo získat své peníze zpět!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.