Peter Kus

Podle jakých parametrů vybírat zdravotní matraci?

Odpovědi
ptáč

Nejtenčí podložka pod tělo je 5 cm a to je málo. I nejdražší matrace s měkkým tentok, třeba pěnou o tl. 5 cm se rovná starým slaměným matracím. Povrch musí sledovat odcházející pot a nedovolit vstřebání vody a kalu roztočů do matrace. (Hepa filtr) Takovou zdravotní náročnost nejde technicky zaručit dlouhodobě. Takové matrace se doporučuje vyměnit po několika letech používání, asi 5–8 let. Co říká výrobce, tomu lze věřit, když neprodává molitan. Ale dušuje se, že je to z dutých vláken. Parametry matrací jsou rozděleny do částí pro odlišné zatížení tělem. Některé jsou s paměťovým efektem, jiné tvarově kopírující ležící tělo. Já nejsem spokojen s ničím, nemohu v posteli číst, následující den mě bolí záda. Tohle by vyřešilo jedině čtení ve vodě.

Zdravyspanek

Pojmem zdravotní matrace šermuje dnes téměř každý, ale jen málokdo opravdu prodává matrace, které splňují příslušné normy a mají pravé certifikáty. Matrace od matrace-webstr.cz prošly náročnými klinickými testy a mohou tedy toto označení nosit, jak se můžete přesvědčit na jejich webových stránkách. S výběrem vám ochotně poradí a doporučí vhodnou matraci pro zdravý spánek.

Zipii

Zdravím, když jsme my kupovali matrace, byli jsme překvapení kolik druhů a typů matrací je na trhu. Narazili jsme na obchod http://panmatra­ci.cz/ , kde nám ochotně poradili. Mají i vzorkovou prodejnu v Praze, kde jsme se byli podívat. Máme je zatím asi půl roku a jsme spokojení.