zjentek

Podle jakého klíče se přidělují nádoby na směšný odpad?

V naší blíže neurčené lokalitě na Prajzské se nově letos platí už 800 českých za svoz malé nádoby a to určitě není málo bo pamatuju časy kdy odpady stejná společnost vozila za pajdu a měla stejnou úroveň jako i dnes tzn. nijak se nerozrostla, prostě současnou úroveň měla už tehdy a hlavně vzato kolem a kolem není to tak dlouho. No a uvedu na příkladu o co otázce jde. Takže třeba rodinný dům kde žije jediná 5-členná rodina má u domu jednu klasicky prťavou černou nádobu. A třeba rodinný dům hned vedle, kde jsou dvě byt. jednotky v kteých žijí dvě rodiny o součtu členů pět jednotek, má u domu taky tutéž jedinou nádobu. A tento model zde platí vlastně nezávisle na jednotkách/na členech. Nechci moc přemýšlet, natož nahlas, ale… Od společnosti, která inkasuje, mně tenhle model přijde docela jako okrádání občanů a tak různě a podobně. K tomu mi stačí například, když se ptám sám sebe: Dvě bytové, na sobě nezávislé jednotky a oni (město ve spolupráci s místní městem dotovanou soukromou společností) jim od domu míní svážet odpad z jediné nádoby? Trochu na palici, no ne? Ale tak já nejsem žádný právník. Děkuju.

Odpovědi
Emefej

Zeptej se vedení vaší blíže neurčené lokality na Prajzské.

da ny

To může být v každé obci (městě) jinak.
V nedaleké obci se platí v bytových domech zvolený poplatek, na osobu (roční poplatek i pololetně).
My v bytových domech, ve městě máme kontejnery. Jejich počet odpovídá počtu obyvatel v domech/ulici.
Platíme zálohově, formou nájmu, placených služeb 120 Kč měsíčně. Po ročním vyúčtování cen, máme doplatek nebo přeplatek. Kontejnery nám vyváží TS 2× v týdnu.

Děti, v nedalekém městečku mají v domě byty v OV. Každá domácnost má svou nádobu na směsný komunální odpad. Podle předem smluvené četnosti odvozu odpadu, platí poplatek. Jim sváží TS odpad 1× za 14 dní (v sudou středu). NIKOHO NEZAJÍMÁ, KOLIK OSOB JE V domácnosti. Jeden ze sousedů, má svoz každou středu (1× týdně).
My to máme v práci stejně.
Požádali jsme TS o nádobu, sjednali odvoz ;x za 14 dní. Nad námi a kolem je 7 domkařů. Někteží mají odvoz sjednaný 1× týdně. Jiní jako my. Naproti jsou 2 vchody třípatrových bytovek. U každého jsou 2 popelnice(10 a 11 partají, platí stovku měsíčně na osobu v bytě), vyvážejí 1× v týdnu.
Frekvence a počet nádob se řídí, podle potřeby (produkce odpadků).
Domkaři mají 1 nádobu, platí za sjednanou frekvenci odvozu. Počet osob nikoho nezajímá.
Ceny se v rámci ČR liší, podobně, jako ceny vody.
Já tedy zaplatím ročně asi 1440 Kč.