Avatar uživatele
barth

Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře?

Chci vyměnit stávající vchodové dveře za bezepčnostní a chtěl bych vědět, co by takové dveře měly mít, aby byly dobré, čemu se vyhnou, co požadovat v nabídce a tak.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kavac před 3731 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Podle bezpečnostní třídy. Ale pozor, dveře nejsou jediné – chce to vyplnit futra proti roztažení, bezpečnostní zámek proti odvrtání a vytržení, vyměnit okna (není problém slanit a okno rozbít) a spousta dalších věcí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
plachy

rozhodně chtějte co nevíce zamykacích bodů. Nejlepší je mít alespoň 20 takových bodů. Klasické dveře mají jeden bod, takže si vemte, jak by se těžko páčili. Pak chtějte radši dveře na zakázku od firmy, která si je sama zaměří i namontuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

My jsme vsadili na firmu. a nelitujeme.
Reference, jednání s nimi, nabídka, servis, to všechno rozhodlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bukvice

Mě se líbí tento článek o bezpečnostních dveřích http://utulny­dum.cz/clanek/Spat­ne-zabezpeceni-domu-proti-kradezi-muze-byt-duvodem-pro-neproplaceni-pojistky
Je tam i velice zajímavé video.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
buba

1.vybrat firmu,která se ve svém sortimentu zaobírá hlavně bezpečnostními dveřmi 2.nedívat se jen na cenu 3.jít se pokud možno na dveře podívat do vzorkovny 4.zjistit si kde je firma registrována a jestli má majitel trvalé bydliště ,stále jsou mezi prodejci a výrobci rarášci s trvalým bydlištěm na obecním úřadě.5.jednoznačně bezpečnostní třída III 6.minimáně dvě těsnění 7.rozhodně si nedávat nové dveře do staré zárubně 8.trvat na obetonování zárubně 9. neobjednávat dveře dál něž do 50km od nejbližšího zastoupení 10. cena by měla startovat na 20 000.- a více velcí hráči na trhu a podle mne ověřené firmy jsou Next,Adlo,Bedex,HTdve­ře,Sherlock,Ka­reš od jedněch jsem si dveře vzal, ale neřeknu projděte si tím sami, ani od jedné když si vezmete dveře neuděláte chybu, někde jsou takoví jinde makový ,na každém se něco najde, ale všichni by měli fungovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1913 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kore7

My máme bezpečnostní dveře od specializované firmy http://www.be­dex.sk/

před 2366 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
janinkadvora

Problém je v tom, že jsem dělala rekonstrukci bytu a v tom případě je podle platných norem mít každý vstup do bytové jednotky opatřený protipožárními dveřmi, když to napíšu velmi stručně. Družstvo si to kontroluje právě proto. A prodejci jsem se o rekonstrukci zmínila, nechápu, proč mi teda říkal, že protipožární dveře nepotřebuju.

před 3437 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
janinkadvora

Zkoušela jsem je reklamovat obchodníkovi, který mi je prodal, ale moc se se mnou nebavil, že prý prodává soustu různých dveří a nepamatuje si, že by mi rozmlouval protipožární… navíc polské HT dveře prý letos dovezly jen pár kusů požárních dveří a tak bych prý dlouho čekala …

před 3474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
plachy

přesně tak, vyměřní, kontrola a zpevní futer, dveře, ideálně ještě elektronické zabezpečení, a celkový servis

před 3723 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barth

Zadal jsem poptávku do pár firem. Zatím mám odpověď z HT Dveře, Sherlocku a Nextu. Bych neřekl, jaký to může být rozdíl

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
plachy

Rozdíl v ceně a kvalitě tam musí být. Třeba next tady patří na špici a ani se nedá porovnat k polské „superkvalitě“

před 3719 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barth

no jo, ale já tady mám 4 nabídky a teď nevím, kadžá podle mě nabízí něco jiného. Některé nabízí dveře v jakési třetí třídě a jiné ve čtvrté třítě. Taky se liší počty zamykacích bodů. Jaké jsem tam rozdíly?

před 3717 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
plachy

třetí i čtvrtá třída jsou OK, pak jsou ještě pátá a šestá, ale to už jsou snad trezory. Vyšší třída větší = zabezpečení. Sorvnávejte ale vždy na stejné třídě a se stejným počtem zamykacích bodů.

před 3715 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
plachy

vyjděte z toho,co jsem psal už dříve, co nejvíce zamykacích bodů, pak si jako u všeho jiného porovnejte záruku, servis a dostupnost servisu, nejlepší je 24 hodin 7 dní v týdnu, ať je to i s montáží, promyslete si, jakou mají mít dveře zvukovou nebo tepelnou izolaci

před 3715 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barth

díky, nehcal jsem předělat ty nabídky, ať je to srovnatelné, protože každý nabízel něco jiného, chtěl bych to tento týden mít uzavřené a vybráno

před 3713 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
plachy

tak už máte ty bezpečnostní dveře doma?

před 3694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barth

teď v pátek mi je bude montovat next. šel jsem do 4 třídy a ještě si nechám rovnou dát od nich fólii na okna

před 3691 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barth

Děkuji za odpovědi! Vypadá to, že to není jen tak. Když už, tak se tedy raději poptat u firmy, která to řeší kompletně, že.

před 3726 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek