barth

Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře?

Chci vyměnit stávající vchodové dveře za bezepčnostní a chtěl bych vědět, co by takové dveře měly mít, aby byly dobré, čemu se vyhnou, co požadovat v nabídce a tak.

Odpovědi
Hamon

Podle bezpečnostní třídy. Ale pozor, dveře nejsou jediné – chce to vyplnit futra proti roztažení, bezpečnostní zámek proti odvrtání a vytržení, vyměnit okna (není problém slanit a okno rozbít) a spousta dalších věcí.

plachy

rozhodně chtějte co nevíce zamykacích bodů. Nejlepší je mít alespoň 20 takových bodů. Klasické dveře mají jeden bod, takže si vemte, jak by se těžko páčili. Pak chtějte radši dveře na zakázku od firmy, která si je sama zaměří i namontuje.

ahold

My jsme vsadili na firmu. a nelitujeme.
Reference, jednání s nimi, nabídka, servis, to všechno rozhodlo.

Bukvice

Mě se líbí tento článek o bezpečnostních dveřích http://utulny­dum.cz/clanek/Spat­ne-zabezpeceni-domu-proti-kradezi-muze-byt-duvodem-pro-neproplaceni-pojistky
Je tam i velice zajímavé video.

buba

1.vybrat firmu,která se ve svém sortimentu zaobírá hlavně bezpečnostními dveřmi 2.nedívat se jen na cenu 3.jít se pokud možno na dveře podívat do vzorkovny 4.zjistit si kde je firma registrována a jestli má majitel trvalé bydliště ,stále jsou mezi prodejci a výrobci rarášci s trvalým bydlištěm na obecním úřadě.5.jednoznačně bezpečnostní třída III 6.minimáně dvě těsnění 7.rozhodně si nedávat nové dveře do staré zárubně 8.trvat na obetonování zárubně 9. neobjednávat dveře dál něž do 50km od nejbližšího zastoupení 10. cena by měla startovat na 20 000.- a více velcí hráči na trhu a podle mne ověřené firmy jsou Next,Adlo,Bedex,HTdve­ře,Sherlock,Ka­reš od jedněch jsem si dveře vzal, ale neřeknu projděte si tím sami, ani od jedné když si vezmete dveře neuděláte chybu, někde jsou takoví jinde makový ,na každém se něco najde, ale všichni by měli fungovat.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

kore7

My máme bezpečnostní dveře od specializované firmy http://www.be­dex.sk/

janinkadvora

Problém je v tom, že jsem dělala rekonstrukci bytu a v tom případě je podle platných norem mít každý vstup do bytové jednotky opatřený protipožárními dveřmi, když to napíšu velmi stručně. Družstvo si to kontroluje právě proto. A prodejci jsem se o rekonstrukci zmínila, nechápu, proč mi teda říkal, že protipožární dveře nepotřebuju.

janinkadvora

Zkoušela jsem je reklamovat obchodníkovi, který mi je prodal, ale moc se se mnou nebavil, že prý prodává soustu různých dveří a nepamatuje si, že by mi rozmlouval protipožární… navíc polské HT dveře prý letos dovezly jen pár kusů požárních dveří a tak bych prý dlouho čekala …

plachy

přesně tak, vyměřní, kontrola a zpevní futer, dveře, ideálně ještě elektronické zabezpečení, a celkový servis

barth

Zadal jsem poptávku do pár firem. Zatím mám odpověď z HT Dveře, Sherlocku a Nextu. Bych neřekl, jaký to může být rozdíl

plachy

Rozdíl v ceně a kvalitě tam musí být. Třeba next tady patří na špici a ani se nedá porovnat k polské „superkvalitě“

barth

no jo, ale já tady mám 4 nabídky a teď nevím, kadžá podle mě nabízí něco jiného. Některé nabízí dveře v jakési třetí třídě a jiné ve čtvrté třítě. Taky se liší počty zamykacích bodů. Jaké jsem tam rozdíly?

plachy

třetí i čtvrtá třída jsou OK, pak jsou ještě pátá a šestá, ale to už jsou snad trezory. Vyšší třída větší = zabezpečení. Sorvnávejte ale vždy na stejné třídě a se stejným počtem zamykacích bodů.

plachy

vyjděte z toho,co jsem psal už dříve, co nejvíce zamykacích bodů, pak si jako u všeho jiného porovnejte záruku, servis a dostupnost servisu, nejlepší je 24 hodin 7 dní v týdnu, ať je to i s montáží, promyslete si, jakou mají mít dveře zvukovou nebo tepelnou izolaci

barth

díky, nehcal jsem předělat ty nabídky, ať je to srovnatelné, protože každý nabízel něco jiného, chtěl bych to tento týden mít uzavřené a vybráno

plachy

tak už máte ty bezpečnostní dveře doma?

barth

teď v pátek mi je bude montovat next. šel jsem do 4 třídy a ještě si nechám rovnou dát od nich fólii na okna

barth

Děkuji za odpovědi! Vypadá to, že to není jen tak. Když už, tak se tedy raději poptat u firmy, která to řeší kompletně, že.