k4

Podle čeho se určuje čas narození novorozence?

Jak se zjišťuje čas narození u novorozence? Datum je jasné, ale co přesně určuje čas na minuty? Porod dítěte, nebo až placenty? Děkuji za odpověď. Kánská

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Obvykle se za něj považuje moment, kdy je novorozenec narozený celý, tedy hlava i všechny končetiny.

Další odpovědi
ivzez

Placenta přece není dítě…

dubraro

Podle toho, co napíše doktor do záznamu. Když dokáží zaměnit děti nebo nechat matku vykrvácet, protože se panu doktorovi nechtělo vstávat, nelze očekávat, že by se párali s nějakým přesným časem.

quentos

Může to být v každé zemi jinak. Třeba v Kanadě je rozhodující čas, kdy je „venku“ hlavička a všechny končetiny (viz zdroj).

Zdroj: https://www.qu­ora.com/When-is-a-baby-human-born-officially

Drap

Porod je rozhodující pro určení času