Nikkol

Podle čeho se pozná, že je věc designová?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Obvykle se vyznačuje nezvyklým a nepraktickým vzhledem a nesmyslně předraženou cenou.

Další odpovědi
mosoj

Máš to nějaké popletené. Ono něco nemá design ?
Je jenom pěkný nebo špatný design. Ještě si do toho zatáhni ergonomii a je hotovo.

Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­sign

terry

Nejsou přesná měřítka, podle čeho poznat.
Bývají to výrobky v malých sériích nebo v nějakém neokoukaném vzhledu – dezignu.
Dezignéři jsou vlastně návrháři. Navrhuje se pro velkosériovou výrobu nebo pro kusovou nebo malosériovou výrobu. Protože kusová výroba je velmi drahá, označují se tyto výrobky jako designové.
(Návrh, vzorový výrobek a příprava výroby vyjde finančně na stejno. Náklady se pak rozplynou ve výrobě. Z toho vyplývá, že čím větší množství, velkosérie, tím může být výrobek levnější.)

Lakeysha

pravděpodobně má ve dnu vyraženej štempl nějakýho titulovanýho Ing. nebo Mgr. …a předpokládá se, že bude nějak stylovější než ostatní. Často je, ale bohům žel to vůbec neni záruka.