BurTon

Po špuštění Windows XP

Mám problém… když zapínám PC a naběhne mi Windows tak mi dlouho trvá než můžu pracovat… Vím, že někde to co se zapíná po spuštění se dá vypnout, ale nevím kde… prosím poraďte mi… Mnohokrát děkuji… DoúEx

Nejlepší odpověď
Wareg

Pokud se vám zdá, že Windows najíždějí pomaleji než kdysi, tak vězte, že se vám to nezdá. Jedním z faktorů, které start systémů zpomalují, jsou již zmíněné zbytečně aplikace (o dalších faktorech bude řeč), které se často startují již při samotném spuštění Windows. Někdy jsou vidět (ikony u hodin), jindy bohužel ne. Leckdo si myslí, že stačí se podívat do složky Po spuštění (Start —> Všechny programy —> Po spuštění). Mýlí se. Většinou je složka prázdná. Chcete-li opravdu vidět, co se spouští společně s Windows, klikněte na Start, klikněte na Spustit, napište msconfig a potvrďte. Na poslední kartě Po spuštění je pak onen seznam automaticky spuštěných aplikací. Zvažte pak sami, co je při startu operačního systému potřeba a co ne. Většinou to krom antiviru, firewallu, antispywarového programu, důležitých doplňků zvukové karty či grafické karty nebývá vůbec nic (vyjma systémových položek samozřejmě). U každé ze zobrazených položek bývá napsána cesta k spuštěnému souboru, takže takto jednoduše zjistíte, o co jde. Pokud si však nejste jisti, použijte internetového vyhledávače k tomu, abyste získali nezbytné informace k bezpečnému odstranění.
Doplňuji:
Dalším z kroků, jak zrychlit běh Windows i jejich start, je zakázaní úplně zbytečných služeb. I tady však platí pravidlo, že pokud přesně nevíte, co k čemu je, neměli byste se do následujících úprav moc pouštět sami. Přesto však každá služba obsahuje popis, takže není příliš obtížné zjistit, jestli vám k něčemu je, či ne. Ale nejprve si seznam služeb Windows spusťte. Klikněte opět na Start —> Spustit a napište services.msc. Hutný seznam, viďte. Je dobré si během práce zapisovat, jaké služby rušíte. To proto, abyste při setkání se s případnými problémy mohli služby opět spustit. Následující seznam nepotřebných služeb (určených k zastavení a zakázaní) vám snad ulehčí práci. Upozorňuji, že některé z položek ve vašem seznamu nemusejí vůbec být nebo se mohou jmenovat trochu jinak.

Zdroj: http://www.dsl­.cz/clanek/601-vycistete-si-windows-zrychlite-si-praci-2

Další odpovědi
GangstaHelper

Jen dodám, že pevné disky mají ten problém, že pokud najednou čte několik aplikací, rapidně klesá jejich rychlost.

Po spuštění systému se docela hloupě najednou odesílá příkaz na spuštění aplikací zvolených po spuštění. Některé však je lepší spustit samostatně (ručně), než aby se spouštěly ve chvíli, kdy probíha otevírání jiných aplikací (a systémových prvků), zejm. aplikace jako ICQ, Skype, MSN. Vypnete-li tedy jejich automatické spouštění, bude pak trvat o dost kratší dobu nabíhání samotného systému a o to dříve je můžete spustit manuálně.

Princip je v tom, aby se aplikace neotevíraly společně, ale postupně.

anonym

program CCleaner, (odkaz: www.slunecnice­.cz/sw/ccleaner/) dokáže zobrazit veškeré aplikace souštěné po startu (opravdu všechny nejen ty co jsou vidět v nabídce start->programy->po spusteni, tam vsechny zdaleka nejsou) … ccleaner umoznuje velmi dnadno spusteny program odebrat (casto zdrzuji takove ktere zbytecne prednacitaji aplikace ktere nakonec nepouzivas, je treba ten seznam projit – nebo publikovat zde – vylozene nepotrebne veci vyhodit)

Další užitečný nástroj je Startup Delayer, ten toho umí ještě více, odkaz (http://www.slu­necnice.cz/sw/star­tup-delayer/) ten dokáže nastavit které aplikace se sice mají spustit po startu počítače ale lze to upřesnit o zpoždění takže se aplikace nespouští všechny najednou ale nejdřív ty nejdůležitější a ty méně důležité mohou mít nastaveno optimálně minutové+nějaká ta sekunda zpoždění

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/

9 řemesel

Jen podotknu , uvedená odpověď od Vareg je 100% perfektní.Klidně do toho , asi se budete divit.Jen bych doplnil.Neukládáte si programy,hry aj. na plochu?Ukládejte do složek třeba v Dokumentech , na plochu si dejte JEN ZÁSTUPCE !!