martin14

Jak odstranit soubor který je otevřený v programu system?

Chci odstranit soubor v rar formátu ale když se o to pokusím tak mi napíše chybu že prý je otevřený v programu system a ať to vypnu ale v procesech a v ulohách to není, poradíte mi?

Nejlepší odpověď
bolak

Použuj tenhle program > http://www.slu­necnice.cz/sw/un­locker/

Buď ti ho smaže rovnou, nebo když to neoude, si uloží do nastavení, aby se soubor smazal při příštím spuštění počítače.

Další odpovědi
Michal Kole

Můžeš skusit nastarovat Windows v nouzovém režimu (stisk F8 při startu) nebo nastarovat z nějakého CD s live operačním systémem ať Windows PE či nějaká varianta Linuxu.

Kolega Bolak zmínil 3 variantu

Ono je otázka proč soubor odstraňovat, když je chráněn.

Taky může být ochranou nějakého security softwaru

PetrLady

mužeš si stáhnout tohle CCleaner http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/ dofám že je bez vyru stahoval jsem to najiné stránce a byl nejlepší :)

PetrLady

mužeš si stáhnout tohle CCleaner http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/ dofám že je bez vyru stahoval jsem to najiné stránce a byl nejlepší :)

led

ad bolak, použitie Unlockeru v neskúsených rukách môže spôsobiť poškodenie, či zlikvidovanie systému. Treba s ním opatrne. „Nezmazateľný súbor“ ako správne píše Michal, môže používať systém k svojej činnosti.
Je to možné zistiť vysledovaním v registroch – opäť nebezpečná zbraň pre laika.

bolak

Já myslím že tohle není ten případ, žádnej životně důležitej proces pro systém se nespouští z raru (pokud vím). Tohle spíš vypadá, že si stáhnul nějakej proogram, nerozbalil ho, spustil ho rovnou z archívu, zjistil že je to blblost, chtěl to smazat a teď mu ti nejde, protože to má furt v proceslistu.

Nicméně i kdybych se v tomhle plet, tak otázka zněla „jak odstranit soubor“ a na tu jsem odpověděl správně. Až se zítra zeptá „jak dát opět dokupy systémy po tom co jsem odstranil soubor“, opět mu správně poradím :)

(dobrák od kosti)

led

Takých dobrákov mám rada.
Nič v zlom, ale v mojej počítačovej praxi som zopárkrát odstraňovala následky takých dobráckych rád. Väčšinou nebol na vine ten, kto poradil, ale ten, ktorý radu zbrklo bez myslenia použil.